Adófórum

Adózási és számviteli információk

környvéd termdíj

Számvitel

környvéd termdíj

HozzászólásSzerző: tamarinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumosok!

Sokadik ellentmondásba ütközöm az adott témában ezért szakértők véleményére lennék kíváncsi. Adott cég vásárol raklapokat, készíttet faládákat, amelyet számlán meg is vesz. Ebben szállítja ki termékeit külföldre. A partnerre tovább számlázza ezeket, majd amikor az üresen visszaküldi őket, akkor minuszos számlát készít. Az Apehban, Környvéd Minisztériumban azt mondták, hogy ez nem díjfizetés köteles, mármint csomagolóanyagként, viszont én ezt nem igazán tudtam leszűrni a törvény szövegéből. Azonban a számlákra nincs ráírva, hogy nem fizették meg utána a termékdíjat, vagyis, hogy továbbhárították azt. Tehát nem tudom eldönteni, hogy kell-e utána fizetni, és hogy mi alapján.

Köszönöm válaszotokat: tamarinda

tamarinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környvéd termdíj

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 20, 2007 6:33 pm

Ha a csomagolt termék exportra vagy EU-ba megy, akkor mentes a termékdíj alól. Amikor pedig visszajön (visszaküldött göngyöleg), akkor csomagolóanyag ugyan, de nem csomagolás (ld a tv. fogalommeghatározását), ezért nem kell fizetni utána. A tv. 5/C és 5/D paragrafusa vonatkozik ide.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

környvéd termdíj

HozzászólásSzerző: tamarinda » szer. jún. 20, 2007 6:55 pm

Köszönöm a választ Anikó!

És mi a helyzet akkor, ha valamennyit belőle itthon használ fel, mármint, hogy abban értékesít.

 

Köszönöm: tamarinda

tamarinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környvéd termdíj

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. jún. 20, 2007 7:55 pm

Szia tamarinda! Anikó helyesen írta, lényegében felszámolod és  le is vonod azt a  temékdíjat amelyik elhagyja az országot. Amelyiket belföldön használod fel (azaz abban értékesíted az árut, annak be kell vallani és fizetni a termékdíját. Nem akarok reklámot csinálni, de ha sok az áruval felhasználandó gönygyöleged, jobb a szerződést kötsz valamelyik belföldi hasznosítóval, lényegesen könnyebb az elszámolás, és feleannyi a költsége. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környvéd termdíj

HozzászólásSzerző: tamarinda » hétf. júl. 16, 2007 7:28 am

Sziasztok!

Ne haragudjatok de csak mostanra tudtam kinyomozni a teljes történetet. Tehát fa ládákat gyártatott egy céggel, amihez a saját alapanyagát használtatta fel. A számlák valamelyike gyártásról szól, valamelyike meg termékről. A ládákba eszközöket csomagolt, amiket külföldre (Eu és nem Eu) is szállított. A számlákban kiszámlázza ezt a csomagolást a vevők felé, és nem kéri vissza a csomagolást, bár én már láttam erre vonatkozó mínuszos számlát is. Szerződések egyáltalán nincsenek, számlákon utalás nincs a környvéd termékdíjra, illetve a megfizető személyére vonatkozóan.

Köszönöm segítségeteket: tamarinda

tamarinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég