Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egysz. Végelszámolás

Számvitel

Egysz. Végelszámolás

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Van egy cég, ami nem nagyon működik több éve, egyszerűsített végelszámolást szeretnénk.

A cég EVA-s, pénztárkönyvet vezet. Van a bankban kb 30eFt-ja, a mérlege kb így nézne ki: hogy bank: 30eFt, jegyzett tőke 20 eFt eredménytartalék -50eFt Tőketartalék 60eFt. Eszköz, kötelezettség, követelés, bevétel nincs, a (bank) költségekre még épp elég a benne lévő pénz.

Kérdésem, mikor érdemes az egyszerűsített végelszámolást megindítani?
Én január 1-el gondoltam.

Így december 31-el beadnám a évzáró bevallást az EVA-ról, és a havi bevallást is rendesen, ezek lehetnek a tevékenységet záró bevallások is?(ha egyben azt hogyan kell jelölni?)
Vagy azokat külön kell beadni?

Utána jönne rögtön a nyitómérleg ( a fenti sorokkal), ami akár lehetne a záró is így nullás ÁFA, 12, 08, 01 (bár mi csak 08-ra vagyunk kötelezettek).

Kérdésem, milyen hamar lehet zárni?
Mert a hitelezőknek 40 napjuk van, arra 15 nap múlva kell reagálni, de szeretnénk minél előbb lezárni a dolgokat, hogy ne kelljen fizetni a bankot.

A végelszámoló után kell baleseti hozzájárulást fizetni? (az üzletvezető ingyen vállalja a végelszámolást)

Köszönöm a választ.
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egysz. Végelszámolás

HozzászólásSzerző: evibaba56 » csüt. nov. 21, 2013 1:37 pm

Szia !

Lezárni a Céget csak akkor lehet, ha a NAV ellenőrzés megtörtént, mindent rendben találtak, és megkapja a nullás igazolást.Persze ez vonatkozik az IPA nullásra is. A végelszámoló után nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni attól a naptól kezdve amikor végelszámoló lett.
Ha nincs máshol munkaviszonya akkor mint magánszemély be kell jelentkezni ,A Nav -nál és ott kell majd fizetni az egészségbiztosítást.
Szerintem is a december 31 dátum lenne a legjobb.
Szia Éva
evibaba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egysz. Végelszámolás

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd nov. 26, 2013 9:41 am

Szia!
Én idén már két végelszámolást is csináltam, egyiknél sem volt NAV ellenőrzés, és be tudtuk fejezni. A NAV már nem a cégnek adja ki a nullást, hanem a cégbíróságnak. Illetve pontosítva ha nem jelzi a NAV 90 napon belül, hogy van tartozása, akkor törli a cégbíróság.
Ha jan.1.-vel kezded a végelszámolást, be kell jelenteni az EVA megszűnést a 201T nyomtatványon, és ezen jelölni kell az áfa státuszt is amit választotok. Gondolom, alanyi mentes. Áfa bevallás csak akkor kell, ha áfára bejelentkeztek.
Be kell adni a cégbírósághoz a mérlegeket, és végig kell várni a határidőket.
Kell a 1343 TAO bevallás, a 08-asok, 01-esek, és a 71-es bevallás.
Edit
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron