Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kerekítés a banki kivonaton

Számvitel

Kerekítés a banki kivonaton

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kikérni az alábbi esetről. Ügyfelem kártya elfogadó hely. Amikor a bank jóváírja a kártyás vásárlás ellenértékét, akkor levonja belőle a banki jutalékot. Ezt én két sorban könyvelem le, először a vásárlás értékét, ez jóváírás a bankszámlán, illetve terhelés a banki költség.
Előállt az a furcsa helyzet, hogy a bank a jutalékát század pontossággal terheli, ezt hozza a részletező kimutatásán is, de a századforintokat már nem írja jóvá. Pl. kártyás vásárlás 3.900,-Ft ebből a banki jutalék 27,30,- Ft, jóváírás 3.872,70 Ft lenne, ez szerepel a részletezőn, de a bankszámlára csak 3.872,- Ft-t ír jóvá, és mindig lefele kerekít. Tehát kevesebbet ír jóvá mint ami járna. A kártyás vásárlások értékét és a jutalékokat csak a részletes kimutatásról tudom felkönyvelni, ha így teszek akkor meg nem egyezek a banki kivonattal, hónap végén mindig van 30-40 Ft kerekítésből adódó különbözetem.
Szerintetek el lehet számolni ezt a kerekítési különbözetet hogy egyezzek a banki kivonattal, vagy a banki jutalékot kerekítsem felfelé?

köszönettel, tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés a banki kivonaton

HozzászólásSzerző: frivi » hétf. nov. 18, 2013 7:44 pm

A banki jutalékot kerekíteném felfelé!
Két fix pontod van:
3900 Ft volt a bankkártyás vásárlás értéke, ezt adtad el
3872 Ft nettó jóváírás szerepel a banki kivonaton

Vagy reklamálni kell a banknál a hibás kerekítés miatt, egyáltalán Ft filléres a forgalmat ad a kivonaton ?
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kerekítés a banki kivonaton

HozzászólásSzerző: tepimail » kedd nov. 19, 2013 8:26 am

Igen, az egyéb utalások után is Ft filléres jutalékot számít fel, így az egyenlegem is mindig fillérekre végződik. Ez a megoldás egyszerűsítené az életemet, és az eredményemet valójában nem befolyásoja.

köszönettel, tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés a banki kivonaton

HozzászólásSzerző: evibaba56 » csüt. nov. 21, 2013 10:04 am

Szia !

Nekem is filléres jutalékot számol fel a bank. Úgy könyvelem ha 50 fillér alatt van . akkor lefelé kerekítem, ha 50 fillérnél magasabb akkor felfelé. Nem mondom, hogy a Bankom fillérre egyezik minden hónapba , de év végén próbálom helyre hozni. A könyvelői programomon nem is lehet fillért könyvelni. Gondolom ezért a Nav nem fog büntetni. Mindenképpen a jutalékkal kell variálnod , vagy beszélj a bakkal

Üdv : Éva
evibaba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kerekítés a banki kivonaton

HozzászólásSzerző: evibaba56 » csüt. nov. 21, 2013 10:06 am

Bocsi, nem a bakkal. hanem a Bankkal.
Szia Éva
evibaba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron