Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átvett könyvelés

Számvitel

Átvett könyvelés

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves kollégák,
szeretném a véleményeteket kikérni néhány dologban. hogy a törvénynek megfelel-e:
- ceruzával való kontírozás
- olyan vegyes bizonylatok, mely egy fehér lap ráírva x számla scontó y ft, persze ceruzával
- vagy csak egy lista a könyvelési tételekről, hivatkozás nélkül pl árfolyam különbözet, értékcsökkenés..
- pénztár bizonylat: fehér lap kp felvét vagy tagi kölcsön persze ceruzával
- nyomtatott bérfeladási listába ceruzával bele satírozva és mellé írva a jó összeg

Még tudnám sorolni...nektek mi erről a véleményetek? Hogyan kezeljem az így megkapott könyvelési anyagot.

azért is merül ez fel, mert az ügyvezető felelőssége ez is és ha én most ezt nem jelzem, hogy gond és mégis büntetik valamiért akkor én érzem szarul magam. Én nem tudnám így csinálni, de az nem jelenti azt, hogy rossz...

elég sok anyagot vettem már át, de ilyet még nem láttam...

előre is köszi: palmika
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Átvett könyvelés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. ápr. 08, 2013 1:38 pm

Szia!
Szerintem írj erről egy feljegyzést az ügyvezető felé és vetesd át vele. Próbáld meg felvázolni, milyen szankciók várhatók egy esetleges ellenőrzéskor.
Ilyesmi velem is előfordult nem is olyan rég. Nagynevű fővárosi könyvelőcégtől átjött kis bt több éves anyagában "elfelejtődött" lekönyvelődni a bank. Az éves bank!!!! Utolsó negyedév bizonylatait nem könyvelték le, pedig ügyfél időben átadta (bevétel, kiadás). Miután ügyfél reklamált náluk, az volt a válasz, nem kellett volna idjönni könyveltetni!
Szerinted ez milyen?!!
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Átvett könyvelés

HozzászólásSzerző: sigalopp » vas. szept. 29, 2013 1:56 pm

Szia!

Én is a jegyzőkönyvet javasolnám.
Velem most az történt, hogy egy cég jött, hozta az anyagát és olyan főkönyvi kivonatot, ami egyáltalán nem támasztja alá a mérleget. az écs és még pár költség nincs is könyvelve rajta, a TE karton kézzel vezetve. Én küldözgetem a listámmal az ügyfelet, az előző meg vissza badarságokkal, de olyanokkal, hogy a fülem ketté áll és már a könyvelés nincs meg a gépen persze.
Így úgy döntöttünk, hogy a mérlegből és a TAO bevallásból nyitunk, mert az legalább jó. Kértem a záró egyenlegeket a hitelekre, pénztár-bank meg van....
Ez is fasza.....

I.
sigalopp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron