Adófórum

Adózási és számviteli információk

Megéri-e KIVA-snak lennie?

Számvitel

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: SZESZE » kedd jan. 15, 2013 4:46 pm

Kiszámoltam kalkulátorral az átlagos állományi létszámot, az jó lenne! De máshol pedig azt hallottam, hogy a sok pénzeszköz miatt, mivel nincs más költsége nagyon mint a bér és a járulékok, miatt sok lesz a KIVÁS adója is, de hogy így van-e nem tudom!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 15, 2013 4:56 pm

Szesze, szerintem hanyagold a kérdést. A legtöbben azért nem választották, mert egyszerűen egy tervezhetetlen, kiszámíthatatlan adó. Mi meg főként nem vagyunk benne a céged pénzmozgás változásaiba, úgyhogy jó választ sajnos nem tudunk adni :-(((
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: molnarbrigi3 » kedd jan. 15, 2013 5:07 pm

Ha az állományi létszámba belefér, akkor én azt nézném meg, hogy mennyit spórol várhatóan a 28,5% és a 16% közötti különbözettel. Az eredményét pedig leegyszerűsíteném (tehát feltételezném, hogy minden költséget kifizet és minden bevételt megkap), tehát úgy tekinteném, hogy a pénzforgalmi eredménye megegyezik a számvitelivel, az egyéb módosító tételekkel, ha nem jelentős nem foglalkoznék, és kiszámolnám, hogy mennyit veszít, ha 10% helyett 16%-ot fizet az eredménye után. A két összeg különbözete segíthet eldönteni, hogy érdemes-e belépnie. Nyilván ez egy nagyon felületes számítás, de azért az tény, hogy a pénzforgalmi és a számviteli eredménynek valahol közelítenie kell(ene) egymáshoz.
Ha tehát sokkal több a 28,5% és a 16% közötti különbözet, mint a 10% és a 16% közötti, akkor véleményem szerint reális esély van rá, hogy jól dönt, ha belép.

Bár most, hogy ránéztem az órára, már lehet, hogy eldőlt a kérdés.
molnarbrigi3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: molnarbrigi3 » kedd jan. 15, 2013 5:16 pm

Még annyit, hogy nekem is van két cégem, aki belépett. Nem beszéltem le őket róla, mert lehet, hogy tényleg tudnak vele nagyobb összeget spórolni, de tudatosítottam, hogy az ő felelősségük, pont azért, amit kovalkata is írt. Ez egy tervezhetetlen adó Tehát a saját fejüket ütögessék a falba, ha mégsem hozza a várt eredményt, vagy esetleg rosszabbul járnak. Ők vállalták a felelősséget.
molnarbrigi3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: SZESZE » kedd jan. 15, 2013 5:52 pm

Köszönöm szépen Mindenkinek a segítségét!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Megéri-e KIVA-snak lennie?

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. jan. 16, 2013 2:47 pm

Tegnap még számoltam, kalkuláltam és arra jutottunk, hogy még mindig kedvezőbb nekik a társaságiadó! Úgy hogy mennyit dolgoztam és végül is marad minden a régiben!! Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!!!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron