Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tőkeemelés tagi kölcsönből 2

Számvitel

Tőkeemelés tagi kölcsönből 2

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. jan. 09, 2013 3:41 pm

Nelly, gondolj bele egy kicsit... Akár kölcsönt nyújt a saját cégének, akár vagyoni vagy nem vagyoni betétet szolgáltat, mindenképpen pénzt tesz a cégbe. Amikor apportálja a követelését a tag, igazából csak a cimkét cserélik.

frivi, pont azt írtam én is, hogy csak bizonyos esetekben nem fogadják el apportként.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tőkeemelés tagi kölcsönből 2

HozzászólásSzerző: frivi » szer. jan. 09, 2013 4:03 pm

Igen Andrea,mi egyetértünk!
Épp azért vadásztam elő a hivatkozott levelet, ami a végelszámolás bizonyos eseteiben kérdőjelezi meg a dolgot.
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tőkeemelés tagi kölcsönből 2

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. jan. 09, 2013 4:24 pm

Frivi, nem csak végelszámolás esetében kérdőjelezhető meg az apport, hanem általában minden olyan cégnél, ahol nincs egyébként vagyon.
Az más kérdés, hogy általában végelszámolások esetén tesz megállapítást a NAV, mert azokat vizsgálják kötelezően.

Elég gusztustalan egyébként a levélben leírt gyakorlat. Tételezzük fel, hogy tényleg tönkre megy a cég, mert nem jött össze egy üzlet, nem fizet a vevő stb... a tulajdonos egy ideig a saját, család vagyonából finanszírozza a céget, mert ugye a béreket, szállítókat stb. ki kell fizetni akkor is, ha a cégnek nincs pénze.

Ugyanakkor ha úgy dönt, hogy nem bírja tovább finanszírozni, és megszűnik, akkor még fizessen jó nagy illetéket is a saját pénze után??

A felszámolási eljárás megindítása (ha saját elhatározásból történik) is pénzbe kerül, plusz ügyvéd, könyvelő stb... nem biztos, hogy ezekre futja még a tartalékból. Hát akkor mit csináljon a szerencsétlen?

Hangsúlyozom, nem azokról a cégekről beszélek, akik a bevételeik jelentős részét eltitkolják, és a keletkező hiányt pótolják "tagi kölcsönnel". Hanem a tisztességes, ám tönkrement vállalkozókról.

Andi
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tőkeemelés tagi kölcsönből 2

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. jan. 09, 2013 8:04 pm

Köszi a válaszokat, Andika külön köszönet, világot gyújtottál rémsötét fejemben, ha már a paypalos oktatáson nem voltam, talán ebből megértek valamit. Lezongoráztam fejben a tételeket, ez a része OK, de nekem akkor is furcsa ez a fajta köv.apport.
Mondjuk azt végképp nem értem, hogy megszűnés előtt álló cégeknél mit hebriznek, főként ha úgysem tudja még a cég az illetéket is kinyögni.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron