Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vélemény?

Számvitel

Vélemény?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok a véleményetekre...
Egy ügyfelem azzal fordult hozzám, hogy egy kollégája olyan tartalmú levele kapott a könyvelőjétől, hogy a KIVA nagyon rossz, és ha belép a KIVA-ba, akkor a működésével megszegi a számviteli törvényt, és az ART. kimondja, hogy ha a könyvelő a vonatkozó törvényeket megszegi, akkor 500 e Ft / cég bírsággal sújtható, ezért, ha KIVA-zni akar, akkor annak a könyvelését a továbbiakban nem vállalják.
A KIVA-ról gondolom mindenkinek meg van a véleménye. És arról, hogy még mindig toldozgatják és nem biztos, hogy olyan szuper, mint ahogy a híradások szólnak. De lesz, akinek esetleg jó lehet...
De mi a helyzet a számviteli törvénnyel? Nem volt időm bogarászni, hogy vajon mire gondoltak? Nem hinném, hogy a törvényalkotók szándékosan akarnak behúzni a csőbe, szándékosan alkotnának a számviteli törvényt megszegő törvényt. és a könyvelők bírságaival akarnák feltölteni az államkasszát. Tapasztalat, hogy vannak értelmezhetetlen dolgok a KIVA-ban is, és a KATA-ban is, de ezt beismerik és csiszolgatják...
Nektek mi a véleményetek erről?

Erika
Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: frivi » hétf. dec. 10, 2012 11:17 am

A bírság butaság, de a KIVA megállapítása tényleg bonyolult.
Egyszerűbb lett volna, ha azt mondja, hogy nem vállalja a nehézségei miatt!
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » hétf. dec. 10, 2012 11:44 am

Az, hogy bonyolult tény. Én is elismerem, tartok is tőle, hogy nehogy ami most jónak tűnik a végén ráfizetéses legyen, főleg, hogy előre nem ismerhetjük a jövő évi bevételeket, kiadásokat.
Én minden esetre megüzentem az illetőnek, hogy ha esetleg emiatt megingott a bizalma a könyvelőben, akkor nekem még van kapacitásom, átlép a KIVA-ba vagy sem, el tudom vállalni a könyvelését :-)
Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. dec. 10, 2012 11:56 am

Ez a bírság dolog érdekelne, mert tudtommal év elején vették ki a bevallások miatti felelősségünket. És én azóta nem találtam olyan változást, ami a fenti bírságot alátámasztaná.
Ha csak nem a számviteli fegyelem megsértésére gondol, de az is a céget terheli.
Legjobb tudomásom szeritne csak a ptk alapján polgári peres eljárásben vonható felelősségre a könyvelő az esetleges kárért.
Az árt, csak az ellenjegyzést végző adószakértő stb, felelősségéről és bírságolhatóságáról ír.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » hétf. dec. 10, 2012 12:28 pm

Én úgy értelmeztem, hogy a könyvelő szerint a KIVA törvény rossz, sérti a számviteli törvényt és emiatt kapná a bírságot, ami alól ki akar bújni. De el tudjátok képzelni, hogy szándákosan alkossanak ilyen törvényt?
Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. dec. 10, 2012 12:58 pm

172 (1) e pontja hivatkozza a számviteli fegyelem megsértésért kiszabható mulasztási bírságot, de it se a könyvelőt, hanem az adózót hivatkozza.

A KIVA esetén szerintem kell lennije rendeletnek, vagy iránymutatásnak, hogy hogy kell eljárni.

gondolom hasonlóan le lesz szabályozva, mint az egyszerüsített foglalkoztatás és az MT viszonya.

Vagy törvény módosítások lesznek visszamenőleg, ami rendezi ezt a kérdést. Vagy minisztériumi állásfoglalás stb.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » hétf. dec. 10, 2012 1:12 pm

Szerintem is lesz valami, nem hagynak magunkra, csak türelemmel ki kell várni. Nekik is érdekük, hogy a könyvelés rendben legyen.
Ennek ellenére nálam is csak pár ügyfél érdeklődik iránta, és nem a számviteli fegyelem megsértése miatt, hanem mert nem gazdaságos számukra.
Január 15-ig még sok minden változhat.
Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. dec. 10, 2012 3:26 pm

Sziasztok!

A KIVA-val kapcsolatban még kormányrendelet fog megjelenni, a számviteli és egyéb teendők szabályozásával kapcsolatban.
És még nyilván toldozzák-foldozzák itt-ott ezt a szépen megalkotott jogszabályt.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. dec. 10, 2012 3:55 pm

Szerintem egyszerűen csak nem akar bajlódni egy kivá-s céggel...

Pl. nagy buktatója lehet, hogy év közben előleget kell fizetni, és be is kell vallani. Előleg számításánál főszabály szerint a pénzeszközök változását kell alapul venni.
De ha pl. hitelt vesz fel, amit éppen akkor folyósítanak, és még nincs vele szemben kiadás, ami ellensúlyozná, akkor bizony szép nagy előleget kell fizetnie a semmire. Ilyenkor van arra lehetőség, hogy az előleg megállapításánál figyelembe vegyék a korrekciót -hitelfelvétel miatt- , de akkor már az összes korrekciót számolni kell, kvázi komplett zárás... év közben, akár 4-12 alkalommal is. Amiért a könyvelők nagyrésze nem fog dupla pénzt kapni, bár járna.

Talán ezért nem akar ez a könyvelő kivá-s ügyfelet, bár azért lehetett volna korrektebb is.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Vélemény?

HozzászólásSzerző: sz.judit » hétf. dec. 10, 2012 7:04 pm

Sziasztok
ilyen 500 eFt-os büntetésről a KATA-nál hallottam, amennyiben az eredetileg munkavállalótól kérik, hogy legyen KATA-s, és nem teljesül legalább két feltétel (saját munkaeszköz, saját munkaidő beosztás, munkavégzés helye nem a munkaadó telephelye, stb, tehát a kényszer vállalkozó, csak katásan.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég