Kiket kell bevonni a konszolidációba?

Remélem nem írom körül túl bőven a kérdést, és akad majd aki végolvassa
Egy jogi személyiségű társaság (A) könyvelését végzem, melynek 100%-ban tulajdonosa egy magánszemély.
A kérdéses társaságnak (A) jelentős befolyást jelentő részesedése van egy másik gazdasági társaságban (B).
A magánszemély tuladonosnak jelentős befolyást jelentő részesedése van egy harmadik (C) társaságban.
Az általam könyvelt (A) vállalkozásnak 33,3 %-os részesedése van egy negyedik (D) tárasaságban, melyben a többi részesedést két másik, teljesen idegen vállakozás birtokolja egyenlő arányban (egész pontosan 33,3 %-os és 33,4%-os arányban).
A szavazati jogok minden vállalkozás esetében a tulajdoni hányadoknak megfelelően alakulnak, erre, vagy a vállalkozások bármilyen, ettől eltérő elvű irányítására vonatkozoan nincs külön megállapodás.
Kérdéseim a következők:
1) A Számviteli törvény 117. §-a rendelkezik a konszolidált beszámoló készítési kötelezettséghez kapcsolódó mutatókról, de számomra nem teljesen egyértelmű, hogy ezek vizsgálatakor csak az anyavállalat, vagy a konszolidálásba esetleg bevonandó összes társaság összesített mutatóit kell figyelembe venni a konszolidált beszámoló készítési kötelezettség vizsgálatakor.
2) A közvetlen befolyásból eredően (A) és (B) vállalkozás kapcsolata egyértelműnek tűnik: amennyiben a már említett határértékek miatt kötelező konszolidált beszámolót készíteni, őket be kell vonni a konszolidációba.
Nem ilyen egyértelmű számomra (A) és (C) vállalkozás esete, amikor (A) nem gyakorol közvetlenül, vagy leányvállalatán keresztül befolyást (C) gazdálkodására, de (A) egyszemélyes tulajdonosa (aki magánszemély, tehát mint (A) és (C) anyavállalata nem szerepelhet) döntő befolyást gyakorol (C) irányítására. (Esetleg fontos lehet tudni, hogy (A) és (C) között folyamatosan, (C) forgalmának jelentős részét kitevő szerződés van érvényben.)
3) Bár a Számv. Tv 3.§ (2) 3. pontja meghatározza, hogy mi a közös vezetésű vállalkozás, nem egyértelmű számomra az sem, hogy (D) vállalkozás közös vezetésű vállalkozásnak minősül-e, ha - a már említett módon - három társaság egyenlő arányban birtokolja, s irányítására, vagy gazdálkodására vonatkozóan nincs a tulajdonosok között külön megállapodás; minden a vagyoni részesedések arányában történik. (D) vállalkozás a tulajdonosok egyikével sem áll a gazdálkodását érintő szerződéses kapcsolatban (nem vevő és nem is szállító).
Ha közös vezetésű vállalkozásnak minősül, (A) vállalkozás köteles-e bevonni a konszolidációba a részesedésének megfelelő mértékben.
Köszönöm a türelmet, és várom a válaszokat