Adófórum

Adózási és számviteli információk

Melyik napi árfolyam??

Számvitel

Melyik napi árfolyam??

HozzászólásSzerző: mirabella.kovacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Árfolyamokkal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. MNB árfolyamot használunk. Eddig mindig úgy könyveltem, hogyl volt egy euros január 30-i teljesítésű számla, azt január 30-i árfolyammal könyveltem 30-án, amikor az MNB közzétette az árofyamot. Egy ismerősömtől viszont azt hallottam, hogy az nem jó, mert minden devizás számlát az előző napi árfolyamon kell könyvelni, nem a teljesítés napján. Ez igaz? Sehol nem találom ezt leírva, légyszí segítsetek. Köszi, Mirabella

mirabella.kovacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Melyik napi árfolyam??

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jan. 30, 2012 1:31 pm

Szia!


A számviteli törvény 60§-a szerint a teljesítés napján érvényes árfolyamon kell könyvelni. Ha az ismerősöd szerint ez nem jó, akkor miért nem őt kérdezed, hogy mire alapozza a véleményét???


Mondja meg ő a konkrét jogszabály helyet, ha szerinte nem így kell! Hivatkozott valamire???


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Melyik napi árfolyam??

HozzászólásSzerző: szolkov » hétf. jan. 30, 2012 2:39 pm

Igen, a teljesítés napja a helyes. Viszont ha aznap nincs MNB, akkor értelem szerint az előző napit tudod használni. Illetve ha számlázol és délelőtt, akkor is csak az előző napit látod az MNB-n, mert délben teszi közzé az aznapit.

szolkov
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég