Adófórum

Adózási és számviteli információk

Saját autóm eladása a saját cégemnek

Számvitel

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: ggaborx » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy 2 személyes bt-m van, amelynek én vagyok a beltagja és az üzletvezetője valamint az egyik kültag az egyetlen alkalmazott. Eddig EVA szerint adóztunk, de az új adótörvények miatt kiléptünk az EVA körből.

Korábban az EVA miatt nem számoltunk el semmilyen számottevő költséget, de most, hogy kiléptünk keresem azokat a lehetőségeket, melyeket legálisan és szabályosan költségként elszámolhatunk.

Ennek kapcsán merült fel bennem, hogy saját 6 éves autómat, melynek én vagyok a tulajdonosa, de az üzembentartója nem (az alkalmazott kültag az), eladnám a saját cégemnek, mivel így az üzemanyag és szervízköltségeket elszámolhatom költségként. Persze a cégautóadót meg kell fizetni, de még így is jobban járok, mintha maradna a nevemen.

A kérdésem az, hogy én mint a cég beltagja és üzletvezetője magánszemélyként eladhatom-e a saját autómat a saját cégemnek és ha igen, akkor milyen feltételekkel? Például milyen árat "találjak ki"? A célom az lenne, hogy a lehető legmagassabb árat határozzam meg, de ez gondolom függ pl. az eurotax ártól is?!

A másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha magánszemélyként így eladom autót, akkor a vételár után kell-e adóznom, amennyiben az autót hitelre vásároltam 6.5 éve és a hitel tavaly nyáron járt le?

ggaborx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: pecsiauditor » pén. jan. 13, 2012 12:06 pm

Eladhatod , piaci értéken. Kérj árajánlatot egypár autókereskedőtől.


Ha keletkezik jövedelmed az adásvételből , amit azért nem nagyon hiszek , akkor kell szjat fizetned.

pecsiauditor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: ggaborx » pén. jan. 13, 2012 7:28 pm

Köszi a választ, de lenne még egy olyan kérdésem, hogy az eurotax árat nem kell figyelembe venni? Mert ugye a kereskedő azt mond amit akar és valószínüleg jóval kevesebbet mond mint amit ér az autó, hiszen ő nem saját célra, hanem továbbértékesítésre venné csak meg.

ggaborx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: ticus » pén. jan. 13, 2012 7:35 pm

Piaci árat legegyszerűbb úgy meghatározni, hogy a tiédhez hasonló állapotú, évjáratú, felszereltségű stb. autók interneten, hirdetési újságban megjelent hirdetéseit összeveted.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: ggaborx » pén. jan. 13, 2012 8:55 pm

Én is erre gondoltam, de nem tudom, hogy kell-e a NAV-nak az adásvételi mellé néhány kézzelfogható irat is különböző vételi ajánlatokról? Azt tudom, hogy hasonló felszereltségű, azonos típusú és évjáratú autók mennyibe kerülnek nagyjából. Kérdés, hogy a NAV is tudja-e, illetve elfogadja-e csak úgy bemondásra, hivatalos alátámasztás nélkül?

ggaborx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Saját autóm eladása a saját cégemnek

HozzászólásSzerző: ticus » pén. jan. 13, 2012 9:08 pm

Nyomtass ki vagy másolj ki egy pár hirdetést és fűzd le magadnak. A NAV magától nem tudja, pláne nem 3-5 év múlva, de konkrét vételi ajánlatokat szerintem felesleges beszerezni.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég