Adófórum

Adózási és számviteli információk

eus szolg. két dátum

Számvitel

eus szolg. két dátum

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Ha valaki itt a nagy zűrzavarban tudna erre válaszolni, mert én bevallom már úgy be vagyok csavarodva a sok ránd zúduló változástól, hogy már úgy érezm semmit sem tudok.


Van egy eus (szlovák) számlám, eddig bérelték az szgk-t, most meg kell venniük mert nem tudom milyen változás volt ott is. Ez egy eruós honosítási költség, én ezt az összeget már 2011 decemberben elutalták, de a számlát csak 2012 januárban (tegnap) állították ki és a teljesítés is, összes dátum 2012-es a számlán.


Most akkor milyen árfolyamon kell számolnom a számvitel és az áfa szerint? Az utalási (december) vagy a számla kelte-január ?(Hát eddig eszerint (kelt) számoltama bérleti díjat, de azt a kelt után utalták)


Köszönöm, Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

eus szolg. két dátum

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 05, 2012 3:56 pm

Bocsánat, helyesbítem a kérdést, mert közben beszéltem az ügyféllel. Jó hogy semmi nem derült ki a számlából. Szóval ezen a számlán megveszik a szlovák autót amit eddig béreltek. Számla dátumok 01. hó, utalás 12. hó.


Namost nekem olyat magyarázott az ügyfél, hogy a gk-ra felszámították az áfát is kinn és majd vámolás lesz, de én a számlán fittyfene áfát nem látok felszámolva, csak azt hogy áfa hatályon kívüli. És sztem a vámolást is keveri, mert euban nincs vámolásos kivetés, csak harmadikban, nem???


Mostmár teljesen össze vagyok zavarodva. De szerinem nekünk kell rá felszámolni az áfát, és jó lesz januárban.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

eus szolg. két dátum

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 05, 2012 4:32 pm

Szia,


Én a számla kelte szerinti árfolyamon számítom át, és a számla kelte szerinti áfa xx65-be teszem. + a xxA60.


Ha adóalanytól vette és rajta van az eladó közösségi adószáma IS a számlán, nem számolhat fel áfát.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

eus szolg. két dátum

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 05, 2012 5:06 pm

Szia!


Igen, tehát akkor ezesetben is marad a számla kelte, hiába is utalta el előbb.


Igen, adóalanytól vette, ezért is nem értem, hogy miért monjda azt, hogy felszámították rá az áfát is, hiszen a számlán sem úgy van! Most ha én erre majd felszámolom neki, lesz belőle balhé. Mivel hogy vissza nem vonhatja majd ezt, mivel szkg-ról van szó.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég