Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi eszköz könyvelése

Számvitel

Tárgyi eszköz könyvelése

HozzászólásSzerző: Nascent » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet!


Van egy B szervezet, aminek az anyagait A szervezet venné át szakági nyilvántartásilag, úgy, hogy B szervezet megküldi átadásra hivatalosan az utalványokat A szervezetnek, és A szervezet az utalványon szereplő tételeket pedig bevételezi magának (eszközprogramban).


B szervezet nyilvántartása kicsit eltérő az A szervezetétől, vannak olyan eszközök, pl. 70L hűtő, amit B szervezet tárgyi eszközként tart nyilván, A szervezet pedig csak készletként. (A készletből készletbe való átvétellel nem foglalkozom, mert ott is vannak hetk, ecsk, és megnevezésbeli eltérések, de azt egy jegyzőkönyvvel ki tudom küszöbölni, hogy ami B-nél fav. támlásszék szöv. üléssel, az a hetk A szervezetnél nem létezik, de a megnevezés más hetk-en kicsit másképp igen, hogy támlásszék favázas szövet ül., így azt áttetetem arra.) Viszont ami B szervezetnél tárgyi eszközként van nyilvántartva, azt ugyanúgy A szervezetnél is tárgyi eszközként szeretném átvenni (nem pedig készletként), ugyanazzal a beszerzési árral és értékcsökkenéssel, a B szervezet tárgyi eszközének adott időpontú állapota szerint, akár úgy, hogy B szervezet hetk-számait betetetem A szervezet nyilvántartásába (ha nem ütközik A szervezet más hetk-számával).


B szervezet nyilvántartása megszűnik, és beleolvad az A szervezetébe, ezért az A szervezet nyilvántartását venném alapul az átvételnél, kivéve a fent említett eltéréseknél.


De az a nagy gondom, hogy nem tudom megfogalmazni szakszerűen, miért így szeretném. Azért, hogy amelyik Anyaszervezethez tartozik A és B szervezet is, annak az anyaszervezetnek így nem lenne vagyonvesztése? Vagy nem ez a megfelelő szó rá? Valamilyen indoklással kellene érvelnem, hogy miért a fenti nyilvántartási módszert szeretném megvalósítani az átvételnél, de nem nagyon értek hozzá, csak úgy gondolom, így lenne logikus, de ezzel a szóval, hogy logikus, nem támaszthatom alá a javaslatomat.


Szóval aki érti, hogy én mit is szeretnék mondani, és meg tudná nekem pontosan fogalmazni szakszerűen, és azt is, hogy miért így lenne logikus, nagyon sokat segítene nekem.


Köszönöm szépen előre is.


Nascent.

Nascent
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Tárgyi eszköz könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. dec. 15, 2011 12:27 pm

Szia!


Egyszerűbb lenne, ha mindent ugyanúgy átvennél és csak ezután minősítgetnél ide-oda  megfelelő indokkal az A szervezet leltározási/értékelési szabályzata alapján.

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron