Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérleti díj szerződés felmondása esetén

Számvitel

Bérleti díj szerződés felmondása esetén

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,


bérleti szerződés alapján ingatlan bérbeadás történik, de a bérlő nem fizetett, így júliusban fel lett mondva írásban a szerződés. De mivel a bérlő nem akarta tudomásul venni és nem hagyta el az ingatlant így az önkormányzatnál birtokvédelmi eljárás lett indítva és a jegyző kötelezte a bérlőt az ingatlan elhagyására(október elején). Kérdésem a bérleti díj számlázásával kapcsolatos, kérdéses az augusztus-szeptember hónap mivel a bérbeadó felmondta a szerződést júliusban, de a bérlő továbbra is bent tartózkodott jogszerűen ki lehet neki számlázni az augusztus-szeptember havi bérleti díjat???Nem él a szerződés de "önkényesen" bent tartózkodik.

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérleti díj szerződés felmondása esetén

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd okt. 11, 2011 9:16 am

Szia!


Hát jogász nem vagyok, mert szerintem ez inkább jogi kérdés, de az én véleményem, ha a szerződést felmondták, akkor nincs jogalapjuk kiszámlázni a bérleti díjat. Max. kártérírtési pert indíthatnak. De szerintem ez tényleg nem könyvelői kérdés.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bérleti díj szerződés felmondása esetén

HozzászólásSzerző: validitas » kedd okt. 11, 2011 2:03 pm

Szia!


Katával egyetértve, ezt a kérdést inkább egy jogi fórumon kellene feltenned:-))) Az sem mellékes, hogy a szerződésben mennyi felmondási idő szerepel, stb.


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron