Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyszemélyes kft alapítása

Számvitel

egyszemélyes kft alapítása

HozzászólásSzerző: dudaskati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Most alakult egy egyszemélyes Kft-m. Összefoglalva segítségeteket légyszíves,hogy mindent jól tudok-e a kezdéshez. 2011.01.17-én kelt az alapító okirat,a bejegyzés kelte és még a tanúsítvány is 2011.01.17-i. A tulajdonos, aki egyben ügyvezető is kieg.tev-ű, vagyis nyugdíjas. Az alapító okirat elég sablon szerű. Pl. nincs benne pótbefizetésre vonatkozó rész, ezért (pozitívan hozzáállva) nem tudom, ha negatívba megy a ST, akkor lehet-e majd befizetni? Munkaszerződést már nem köthet magával, mivel nincs erre külön megjegyzés,csak annyi, hogy ügyvezető határozatlan időre és slussz. Milyen bevallásokat, bejelentéseket kell tennem itt a legelején. Segítsetek összefoglalni, nehogy valamit kihagyjak. Bejelentések: 11T201T a társaság bejelentése, 11T1041 kieg.tev.társas váll.bejelentése, 11T180 könyvelő bejelentése, helyi adó bejelentkezés, NYENYI-hez elektronikus bejelentkezés(? lesz még 2011-r???), kezdő vállalkozó statisztikai bejelentés 1132-es, MEP-hez kell valami jelentés? Kihagytam valamit? Bevallások: 2011.01.17-01.30-ig 1008 melyben a kötelező 5100 Ft eü-i szolg.jár.vallja be, majd áfa bevallás, és majd beszámolók év végén. Valamit kihagyhattam??? Ha közreműködési díjat akar felvenni, annak van min.összege, vagy akármikor akármennyit vehet ki? Természetesen tagi jogviszonyban. Könyvvizsgáló, ugye nem kötelező? Előre is köszönöm, Kati
dudaskati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég