Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás alatt.....

Számvitel

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: paprita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Bt. 2006.12.19. naptól végelszámolás alatt áll. A beltagnak nincs egyéb jogviszonya. Kérdésem az, hogy a végelszámolás alatt is be kell-e adni a havi járulékbavellásokat?? Ezek egészen a végelszámolás záró napjáig kötelezettségként jelentkeznek a cégnél. Időközben egy ellenőrzésen is átesett a cég 2006.12.31. napjáig bezárva, amelyben jelentős összegű járulékelmaradást állapítottak meg a beltag miatt. Egyszerűsített végelszámolás van folyamatban, aminek az uccsó napja jövő hét elején jár le. Addig a napig a fennálló kötelezettségek nem lesznek kiegyenlítve.... tehát a mérleget sem tudom így elkészíteni... jól gondolom? 

Most kaptam meg ajándékként a céget, semmi előzményt nem tudok róla és az agyamat eldobom...... 

 

paprita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: sünci » pén. ápr. 13, 2007 11:11 am

Igen, a bevallásokat küldened kell az előírt határidőben. Elvben megpróbálhattok megegyezni a hitelezőkkel, hogy a cég tartozását a beltag vállalja, és hogy mikor tudna fizetni. Az adóhivatal elég változatosan reagálja ezt le. Volt olyan cég, amelyiknél gond nélkül beleegyeztek, hogy a beltag a cég megszűnését követően, részletekben egyenlíti ki a cég tartozását. De mostanában volt egy olyan esetem, amikor a beltag megpróbálta megbeszélni, hogy megszünteti a céget, és közben magánszemélyként törleszt, de elutasították, mondván, hogy egyszer a cég kapott részletfizetést, de nem teljesítette időben. Szóval változó a reakció, de megpróbálni meg lehet.

Természetesen ha ez nem sikerül, és a cég túllépi az egyszerűsített végelszámolás határidejét, akkor 'sima' végelszámolásnak minősül a továbbiakban.

sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 13, 2007 11:26 am

Szia Rita! 

A végelszámolás kezdő napját megelőző napon megszűnik a vezető tisztségviselők képviseleti joga, azaz már nem az ügyvezető,hanem a végelszámoló látja el a cég képviseletét. Gondolom, a beltag volt eddig a képviselő, csak nem tudom, hogy egyben a végelszámoló is ő. De szerintem a tagi jogviszonya a cég megszűnéséig, azaz a végelszámolás lezárásáig megmarad. Ezért úgy gondolom, hogy be kell adni a 0708-as bevallásokat.

Ha vannak ki nem egyenlített, bejelentett hitelezői igények, az egyszerűsített végelszámolásról át kell térni a normálra, ha 120 napon belül nem rendeződik, ill. nem zárul le bevallásokkal, mérleggel, vagyonfelosztási javaslattal az egyszerűsített végelszámolás.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 13, 2007 11:49 am

Szia! Utánanéztem a Tbj-ben, és csak abban az esetben minősül társas vállalkozóként biztosítottnak (azaz kell utána járulékokat vallani és fizetni), ha a vállalkozás tevékenységében személyesen közreműködik, és nem munkaviszonyban vagy megbízási viszonyban áll a vállalkozással.  Ebben az esetben tehát nem kell a 0708, viszont  be kell jelenteni a biztosítási jogviszony megszűnését, és ápr.1-től ( ha más jogviszonya még mindig nincsen) saját maga köteles fizetni, és ezt be is kell jelenteni.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 13, 2007 11:52 am

Sünci! Erre a jövő hét elejéig már nem lesz elég ideje szerintem, mert ezt nem lehet lezavarni egy-két nap alatt.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: paprita » pén. ápr. 13, 2007 12:23 pm

Arra kértek, hogy állítsam össze úgy a mérleget, mintha kifizették volna az apeh felé a tartozásokat.......
paprita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. ápr. 13, 2007 2:00 pm

Szia!

De ugye Te ezt nem teszed meg! Mi alapján könyveled a pü.rendezést. A számvitel nem a "mintha" alapján működik. A papír amiért kemény forintokat és szabadidőt áldoztál ezt nem éri meg. Sztem ezt a többiek sem javasolják Neked.

Üdv: P.zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás alatt.....

HozzászólásSzerző: paprita » pén. ápr. 13, 2007 3:08 pm

Nem tettem, és nem is teszem meg!
paprita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron