Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyesület adószám és teáor igénylés

Számvitel

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: szidorka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Épp most érkezett a bíróságról a végzés, hogy nyilvántartásba vették az egyesületünket.

Szeretnénk adószámot igényelni, illetve tevékenységi kört hozzárendelni. Ha jól értem akkor a 20T201-es nyomtatványt kell kitöltenem az adószám igényléséhez. Ebben kitérnek a TEÁOR kódra is. Ezt is ezen a nyomtatványon igénylem, vagy ezt valahol másképp kell megtennem?

A 9499-es TEÁOR számot néztem ki. Ezzel milyen tevékenységről állíthatunk ki számlát majdan? (Az sem világos számomra, hogy mi minősül vállalkozási tevékenységnek egy nonprofitszervezet esetében.)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

szidorka

 

szidorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. aug. 18, 2010 5:10 am

Szia!

Hát, inkább a 10T201-en kérj adószámot, a 20T, az majd csak 2020-ban lesz érvényes nyomi :-))))

És igen, a TEÁOR-t is ezen jelented be. Kérik majd az Alapszabályt is, ne felejts el egy másolatot vinni belőle, amikor beadod a 10T201-et. 

Hogy mi számít alap-, és mi számít vállalkozási tevékenységnek, az az Alapszabálytól függ. Ami ott fel van sorolva, az lesz a célszerinti vagy alaptevékenység, és minden ettől eltérő tevékenység vállalkozási tevékenység lesz.

És hogy mit számlázhatsz 9499-es teáor-ral??? Nézd meg a KSH-nál a TEÁOR tartalmat, ott felsorolja. (És nem enged másolni, ezért nem tudom ide betenni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: Robbanto » szer. aug. 18, 2010 5:31 am

Szia!

 A bírósági végzés még nem elég ebben az esetben, tekintettel arra, hogy csak jogerős bírósági határozat alapján működhetsz. Fel kell venned a kapcsolatot az illetékes bírósággal és megkérdezni tőlük, hogy mikor tudod jogerősítő záradékkal elláttatni a határozatodat. Amikor ezt záradékolják, akkor kérhetsz adószámot (az ügyészség elég gyakran szokott fellebbezni!!!).

Üdv: Robbantó

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. aug. 18, 2010 6:00 am

Ja, igazad van, tényleg kell a jogerősítő záradék is. (Végig motoszkált bennem, hogy még valamit kértek az alapszabályon kívül, és nem jutott eszembe.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. aug. 18, 2010 7:10 am

A KSH nagyon rendes, legalábbis itt Pécsett, nekem például most nyáron telefonbeszélgetés alapján megküldte. Nem kellett igénylő-lapot beküldeni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyesület adószám és teáor igénylés

HozzászólásSzerző: szidorka » csüt. szept. 23, 2010 1:08 pm

Kedves Zsuzsa!

 

Az világos, hogy ami nem alaptevékenyseg az már vállalkozási. De nem érzem az éles határvonalat a kettő között.

Tegyük fel, hogy egy környezetvédelemmel foglalkozó egyesületet hoztunk létre, aminek van egy irodája, termei.

Az egyik helyiséget egy előadás erejéig bérbe adja egy másik egyesületnek. Ezzel a 9499-es TEÁOR számmal megtehetem? A bevételt természetesen az alapszabályban lefektetett tevékenységeimre fordítom.

 

Vagy egy másik példa. A kisvárosban ahol az egyesület tevékenykedik az Önkormányzat egy rendezvényt szeretne szervezni. A szervezéssel megbízza az egyesületet. Az egyesület számláz, jó ez a TEÁOR?

Köszi, szidorka

 

szidorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron