Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

Számvitel

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: melhardtiren » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most kezdtem el egy boltot könyvelni. Kérdésem, mikor vezetem át az árukat a 2-ből a 8-ba. Ha vásárolok árut azt a számláról a 2-re könyvelem, ha értékesítek, akkor a 9-re. Mikor kell átvezetnem a 8-asra?

 

Köszönöm a segítségeteket!

melhardtiren
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: melhardtiren » pén. aug. 13, 2010 3:35 am

És milyen áron?
melhardtiren
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. aug. 13, 2010 4:56 am

Szia! Attól függ hogy hogyan rendelkezik a szám.pol-ban a készletnyilvántartáról, valamint a nyilvántartási ár megállaíptásáról (FIFO,HIFO...) Ha nem vezet készletnyilvántartást, akkor évvégén leltár alapján állapítja meg a készletet. Ebben az esetben áruvásárláskor a 8-ba (ELÁBÉ) könyvelsz, s évvégén leltár alapján könyveled be a tényleges készletet a 2-be.
biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: melhardtiren » pén. aug. 13, 2010 6:46 am

Az a baj, hogy idén alakult a cég, és még nincs számviteli politikája. Pedig már kellett volna....

Most veszem át az előző könyvelőtől. Ő annyit csinált, hogy 2-esbe könyvelt.

melhardtiren
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: modzso1 » pén. aug. 13, 2010 10:10 am

Szia,

 

Akkor rád hárul az a nemes feladat, hogy elkészítsd a számviteli politikáját a cégnek. Ha vezet készletnyilvántartást akkor kell a 2-re könyvelni a beszerzéseket. Azt az ügyféltől kérdezd meg mindenképp miben állapodtak meg az előző könyvelővel. Ha nem állapodtak meg akkor az első kérdésem az lenne hozzá van e egyáltalán készletnyilvántartó programja :)

 

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mikor vezetem át az árut 2-ből 8-ba?

HozzászólásSzerző: melhardtiren » pén. aug. 13, 2010 10:57 am

Igen, az egyik alkalmazott vezet készletnyilvántartást. Úgy egyeztünk meg, hogy negyedévente leltároznak, akkor adnak nekem adatot, és arra kell ráállnom.

Vagyis addig én T265-re könyvelem vásárolt nettó áron, majd átvezetem 261-re a vásárolt nettót beszorzom az árréssel.(T261-K265)

Így a 265-ön csak az árrés marad. És nem tudom a 261-ről mikor könyvelem 815-re? És milyen áron?

 

Igen, majd ezek után kell elkészíteni a számviteli politikát is. De úgy szeretném kialakítani, ahogy nekem a legegyszerűbb, de mivel nem könyveltem még ilyent ezért kérnék segítséget.

melhardtiren
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég