Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beruházás könyvelése 2

Számvitel

Beruházás könyvelése 2

HozzászólásSzerző: szivarvanym » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves segítőm!

Egyéni áfás vállalkozóként egy műhelyt építettem.Most vették át az épületet, így befejezett beruházást hogy kell könyvelnem. Van alapról, gipszkartonról, víz és villanyszerelési anyagokról áfás számlám és áfás munkadíjam. A lindab LEMEZről fordított áfás számlám van.

Hogy kell ezeket lekönyvelni és értékcsökkenést hogy tudok számolni. szerintem 15 év az épület élettartama. ÁFÁt hogy tudom levonni? RLB pénztárkönyvet használok, de ha a tárgyi eszközökhöz veszem a bruttó értéket (vagy a nettót kell) akkor most nem tudom levonni az ÁFÁT, ami nagyon nem lenne jó. Látszik, hogy nagy káosz van a fejemben. Légyszí irj. Kb 5 mill a nettó összeg. 

Köszi Zsuzsi

szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Beruházás könyvelése 2

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » pén. júl. 02, 2010 8:52 am

Mért nem tudod levonni az ÁFá-t?

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Beruházás könyvelése 2

HozzászólásSzerző: szivarvanym » pén. júl. 02, 2010 12:20 pm

Szia Ildi !Kösz a választ, hát azért nem tudom, mert ugy látszik az agyamra ment a meleg. Tehát ezt tudom. De akkor hogy kell az értékcsökkenést elszámolni, valamint az SZJA bevallásnál hogy lehet a beruházásra kiadott pénzt adóalapcsökkentőként beállítani.

Fejlesztési tartalék 0953 ban 1700000 Ft. Az épület saját tulajdonban van kizárólag üzleti célt szolgál. Minden uj benne. Bekerülési értéke nettó 5 millió. Az értékcsökkenést  15   évre számolom. Van elgondolásom de inkább ha valaki tudja írja le a menetét. Köszi ZSuzsi

szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Beruházás könyvelése 2

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » pén. júl. 02, 2010 5:08 pm

RLB menüje:

Eszközök-értékcsökkenés elszámolása

Aztán kézzel számítom hozzá az 53-asban az eredményhez.

Fejlesztési tartalékkal egyéni vállalkozó esetében még nem volt dolgom, de szerintem ezt már végképp nem tudja kezelni az rlb, így hát én kézzel számolgatnám

Ne fogadd el a választ, ha még nem kielégítő, mert eltűnik a kérdés és mások nem látják, hogy még kell a segítség.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Beruházás könyvelése 2

HozzászólásSzerző: szivarvanym » szomb. júl. 03, 2010 2:32 pm

köszi ildi, akkor mástól kérném a segítséget. SOS. Zsuzsi
szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron