Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ilyen nincs

Számvitel

Ilyen nincs

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 5:36 am

Sziasztok!

Köszi Zsú a linket, az jó, le is mentettem.

Úgy csinálom ahogy javasoljátok. Most alá íratom vele hogy ez a rossz az ő felelőssége, aztán majd valamikor ha nyugisabb időszakom lesz, akkor megcsináljuk a jót és visszavonatjuk ezt a rosszat.

Köszönöm Mindenkienek!

üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen nincs

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. máj. 29, 2010 6:30 am

Kata!

Ha ez vigasztal: én is kaptam a héten az egyik cégnél egy új Társasági szerződést, március 11-i dátummal. Azt tudtam, hogy a jegyzet tőkét csökkentették, de azt nem hogy ezen kívül még egy csomó dolgot átírtak :-(((

Szóval nyugodj meg, másnál is van ilyen :-((((

Ja, és hát természetesen az ügyvéd a taggyűlési határozatokat 1-től kezdte sorszámozni, tehát nekem esélyem sincs, hogy a mérleg-elfogadás még a régi felállás szerint legyen :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen nincs

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 6:35 am

Szia Zsuzsa!

És Te is leadtad már a rossz adatokkal? Mert hát azér nem mindegy...

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen nincs

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. máj. 29, 2010 7:41 am

Én szerencsére még nem küldtem el, mert még egy számot vártam, amit csak csütörtök este sikerült pontosítani :-))))

Egyébként tavaly a saját hülyeségem miatt kellett egy cserét kérnem. Az első elektronikusan beküldött mérlegnél utólag vettem észre, hogy valamit elfelejtettem kitölteni, amit az ellenőrző program nem jelzett. A saját cégünk volt, inkább csak presztízsből akartam, hogy egy mindenféle szempontból hibátlan anyag legyen fent. És végigcsináltam a cserét. Tök egyszerű, a 3000 Ft-ot kell ismét befizetni, és kell írni egy mélt, hogy kéred a cserét. De szépen le van írva, hogy mit és hogyan kell írni. Az egész nem tart tovább, mint negyed óra.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen nincs

HozzászólásSzerző: frivi » szomb. máj. 29, 2010 8:57 am

A Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 154. §-a értelmében minden kettős könyvvitelt vezető vállalkozó (ideértve a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepét is) köteles az éves beszámolóját  letétbe helyezni és közzétenniA vállalkozó azzal tesz eleget a letétbe helyezési és közzétételi kötelezettségének- ideértve az ismételt közzétételt is -, ha az éves beszámoló, az egyszerűsített éves beszámoló, az anyavállalat az összevont (konszolidált) éves beszámoló egy eredeti vagy egy hiteles másolati példányát, kötelező könyvvizsgálat esetén a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel, valamint a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló törvény szerinti elektronikus űrlappal együtt a céginformációs szolgálatnak megküldi a kormányzati portál útján.11/2009. (IV. 28.) IRM-MeHVM-PM együttes rendeleta számviteli törvény szerinti beszámoló elektronikus úton történő letétbe helyezéséről és közzétételérőlMelléklet:.
 8. A beszámolót megküldő személy képviseleti minőségének feltüntetése: 1. törvényes (szervezeti) képviselő
2. meghatalmazott képviselő
a) ügyvéd, ügyvédi iroda, jogtanácsos, európai közösségi jogász
b) adószakértő, okleveles adószakértő, adótanácsadó
c) könyvelő
d) számviteli, könyvviteli szolgáltatásra, adótanácsadásra jogosult gazdasági társaság, egyéb szervezet alkalmazottja, tagja
 3. § (4) A céginformációs szolgálat elektronikus, véletlenszerű kiválasztás segítségével eseti jelleggel megvizsgálja a beszámoló mellé csatolt elektronikus űrlap adattartalmát. Amennyiben az ellenőrzés eredményeként a céginformációs szolgálat azt állapítja meg, hogy a beszámoló benyújtása nem volt jogszerű, erről a számviteli törvény szerinti beszámoló letétbe helyezésére és közzétételére előírt határidő elteltét követő 20 napon belül, az ok megjelölésével értesíti az állami adóhatóságotA beszámolót a cégnek az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 7. §-ának (2) bekezdése szerinti képviselője küldheti meg a Céginformációs Szolgálat részére: „(2) Jogi személyt és jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetet az adóhatóság előtt a rá vonatkozó szabályok szerint képviseleti joggal rendelkező személy, a képviseleti jogosultságát igazoló nagykorú alkalmazott, jogtanácsos, továbbá ügyvéd, ügyvédi iroda, európai közösségi jogász, adószakértő, okleveles adószakértő, adótanácsadó, könyvelő, számviteli, könyvviteli szolgáltatásra vagy adótanácsadásra jogosult gazdasági társaság, illetőleg egyéb szervezet alkalmazottja, tagja képviselheti."  Ha az űrlapon beküldőként  (Ügyfélkapuval rendelkező) ügyvezető, vezető tisztségviselő van feltüntetve, akkor a .kr állományt
- átküldjük e-mailben, elmagyarázva, hogyan töltse fel a Mo.hu-ra az Általános dokumentumfeltöltőbe (később a nyugtát meg kérjük vissza tőle), vagy
- odamegy a küldendő állományt tartalmazó géphez és a Mo.hu-ra való belépése után az állományt feltölti vagy (akár segítséggel) együtt töltik fel.
 
Ha megbízott, meghatalmazott a feltüntetett személy, akkor a feltöltést megelőzően meggyőződik arról, hogy minden dokumentum példánya a szükséges aláírásokkal rendelkezésére áll, és azokról tételes átvételi elismervényt készít.
A  beszámolót benyújtó személy felelőssége, hogy a Céginformációs Szolgálat részére megküldött beszámolóban szereplő adatok az elfogadott beszámoló (ideértve az adózott eredmény felhasználására vonatkozó határozatot és a független könyvvizsgálói jelentést is) adattartalmával egyezőek legyenek.A beszámolót megküldő személy
- neve
- lakcíme
- adóazonosító jele
- képviseleti minősége 
NYILVÁNTARTOTT ADAT
és ő gondoskodik az eredeti okmányok megőrzéséről
 A  beszámolót megküldő személynek azt is igazolnia kell, hogy az elektronikusan megküldött számviteli beszámoló tartalma megegyezik a papíralapon elfogadott számviteli beszámolóval. Ez esetben a számviteli beszámolót megküldő személy köteles a cég képviseletére jogosult által aláírt (hitelesített) számviteli beszámoló eredeti példányát 10 évig megőrizni. Amennyiben az elektronikus úton megküldött okirat szabályszerűségével összefüggésben kétség merül fel, a küldő személy köteles azt a cégbíróságnak bemutatni.  
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég