Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyesület könyvelése

Számvitel

Egyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: little_brunette » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Van egy közhasznú egyesület 2009-ben bejegyezve. Honnan tudom, hogy egyszeres vagy kettős könyvvitelt választott? Vagy már nem is lehetett választani?

Köszönettel,

brunette 

 

 

little_brunette
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Egyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. máj. 08, 2010 6:21 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: modzso1 » vas. máj. 09, 2010 5:53 am

Szia,

 

Amikor bejelentkezett az önkorihoz, azon a bejelentkező lapon jelölni kell, hogy egyszeres vagy kettős könyvvitelt választott az egyesület. Szerintem az a legegyszerűbb ha azt megkeresed és megnézed, a lap alján van.

 

Péter

 

 

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: little_brunette » hétf. máj. 10, 2010 5:07 pm

Szia,

Köszönöm a választ! Az Alapító okiratban nem határozták meg, a rendeletet olvastam, és tudom, hogy eszerint mindkettő lehetne. Most kaptam a választ, hogy Önkormányzathoz nem jelentkezett be. Most küldjem, hogy minél hamarabb pótolja?

Ügyfélkapuja sincs az elnöknek, most akarjuk megcsinálni a meghatalmazást nekem. Mivel a Nyilatkozat sem lett beadva, hogy nem volt vállalkozási tevékenység, így gondolom, még a 0-ás bevallást beadhatom május végéig mulasztási bírság nélkül... Jól gondolom?

little_brunette
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Egyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd máj. 11, 2010 5:11 am

Szia,

 

Én a helyedben pótolnám az önkorihoz a bejelentkezést. Nem hiszem, hogy lenne bármilyen következménye a dolognak, hiszen mégiscsak egy egyesületről beszélünk. 

Ha nem ment nyilatkozat akkor igen be kell küldeni 0-ásan a bevallást attól függően, hogy egyszerest vagy kettőst választatok május végéig.

 

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron