Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzletrész vásárlása ingatlan fejében?

Számvitel

Üzletrész vásárlása ingatlan fejében?

HozzászólásSzerző: pongozsuzsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziaszok,

Az lenne a kérdésem, hogy van -e lehetőség arra, hogy egy Kft. egy másik kft-ben úgy vásároljon meg üzletrészt, hogy a megvásárolt üzletrésze az eladó kft. egyik ingatlanára vonatkozzon. Ha ez lehetséges akkor milyen lépéseket kell tennük ennek dokumentásához ill. van -e adóvonzata a vevő részéről az ügyletnek?

Köszönöm:

Zsuzsi

Kérlek segítsetek rajtam, nagyon sos!!!!!! 

 

 

 

pongozsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Üzletrész vásárlása ingatlan fejében?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd ápr. 27, 2010 2:52 pm

Szia!

Ez nem így működik, tehát nincs rá lehetőség.

(Viszont megveheti az inagatlan bizonyos %-át, ekkor x kft és y kft is meghatározott részben tulajdonosai lesznek az ingatlannak, de ekkor a vevőnek az ingatlanrézt értékesítő  kft üzletrészéhez semmi köze.)

Nagyjából ezt úgy kell elképzelni, ha egy társaságban meghatározott üzletrésszel rendelkezem, mondjuk 10 %, akkor a számítógépből 10, a traktorból 10, a követelésekből 10, a kötelezettségekből , stb 10 % illet.

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzletrész vásárlása ingatlan fejében?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd ápr. 27, 2010 3:02 pm

Szia! lehet, hogy nem értem pontosan, de szerintem nem..

Vagy az ingatlant akarja megvenni attól a másik KFT-től,  vagy az üzletrészét valamely cégben, vagy a tulajdonos üzletrészének egy részét, amennyiben az adott üzletrész felosztáshoz a taggyűlés hozzájárult.

De az, hogy valaki "egy pénzzel" jegyzett tőke tulajdont (üzletrészt), meg még egy ingatlant is szerezzen, az szerintem nem megy..

Vagy csak nem értem mi a kérdés...

Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Üzletrész vásárlása ingatlan fejében?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd ápr. 27, 2010 4:36 pm

Szerintem a kérdés az, hogy lehet-e úgy üzletrészt szerezni egy kft-ben, hogy azt az üzletrészt csak és kizárólag egy bizonyos ingatlanrész testesítse meg?

Erre Nelly már válaszolt: nem lehet. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég