Adófórum

Adózási és számviteli információk

OEP-finanszírozás a mérlegben

Számvitel

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy jó marketinggel rendelkező adótanácsadó szakmai véleménye szerint a háziorvosi vállalkozások mérlegében az OEP által biztosított finanszírozást csak akkor szabad árbevételként figyelembe venni, ha annak a cél szerinti felhasználását az OEP már leellenőrizte és jóváhagyta, vagy az ellenőrzésre rendelkezésre álló idő - 5 év - már eltelt. Szerinte ugyanis amíg visszakövetelési joga van az OEP-nek addig nem elismert követelés a vállalkozás részéről.

 

Mi erről a véleményetek?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. ápr. 22, 2010 8:10 am

Egyszer megvizsgálják akkor jól megbüntetik

Sok háziorvosnál gond van és nem is kicsi de szerintem árbevétel az a finanszírozás még ha máskép is akarják értelmezni de vitakozzunk róla

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. ápr. 22, 2010 9:00 am

Sziasztok!

Tényleg jól futtatja magát ha el is hiszik amit mond!

Szerintem is hülyeség!

Nem tudom a számvit tv-t olvasta-e, valamint a 43/1999. korm rendeletet. Esetleg érdemes lenne megmutatni neki, habár megérdemli, hogy meg se ismerje.

A háziorvos szolgáltatásokat végez, betegeket lát el, amiért az OEP fizet neki. Havonta jelentést küld, ez alapján utal az egbizt.

Csak egy eü bt-m volt régebben, én árbevételként számoltam el.

"Szerinte ugyanis amíg visszakövetelési joga van az OEP-nek addig nem elismert követelés a vállalkozás részéről."

Ha nem ismeri el az OEP a háziorvos követelésének jogosságát akkor miért utal egyáltalán???? Erre várjuk a választ többek között a tanácsadó úrtól!

üdv:Nelly

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. ápr. 22, 2010 9:06 am

anno még arról is szólt a fáma hogy támogatás e vagy árbevétel és sokan  támogatásnak kezelték az ipa miatt de szerintem ez is hibás, sőt még a teljesítés és a fizetés között is eltelik vagy 3 hónap és még az orvosk se tudták megmondani hogy a ladott teljesítés alapján hány pénzt kapnak majd meg mert pontrenszer volt de ez lehet ma már változott ha valaki biztosan tudja kérem írja le hogyan 

 

üdv Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. ápr. 22, 2010 9:16 am

Szerintem ennek pontos ismerete nem a mi feladatunk, de ha ennyire bele akarod magad ásni...

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. ápr. 22, 2010 9:50 am

Nem az árbevételnek minősítéssel van a gond. Hanem csak annyit mond V. úr, hogy amíg nincs leellenőrizve, vagy nem évül el az ellenőrzési idő, addig nem könyvelhető le árbevételként, mert még nincs elismerve.

De én is  a te véleményed osztom.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. ápr. 22, 2010 11:13 am

Megértettem ám!!!!!

És addig micsoda V. úr szerint? Elhatárolt bevétel, vagy hosszú lejáratú körtelezettség??????

Ki ez a V. úr?

Még írok a témához egy-két gondolatot!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. ápr. 22, 2010 11:14 am

Jó a kérdésed. Én sem tudom rá a választ.

 

Annyit elárulok hogy nem Vámosi-Nagy... :)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

OEP-finanszírozás a mérlegben

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. ápr. 22, 2010 11:23 am

Bennem felmerül a kérdés hogy az eredménylevezetésben mit szerepeltet éveken keresztül alig vagy negatív az eredménye és egyszer ha levizsgálják az OEP ellenőrök akkor az 5 év OEP finaszírózása csúcsot dönt az eredményességében vagy hogy is képzelte.

Másik meg a finaszírozási költségek amiket a bevételekkel finaszíroznak azokat is elhatárolja valamilyen arányban?

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég