Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rezsi költség elszámolása Kft esetén

Számvitel

Rezsi költség elszámolása Kft esetén

HozzászólásSzerző: kismacko82 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Tanácsadó,

Az lenne a kérdésem , hogy kezdő vállalkozás (Kft) esetében ha a székhely az egyik tulajdonos lakása,  lehet-e rezsi számlákat elszámolni? Ha igen, mik ennek a szabályai, milyen %-ban lehetséges és hogy ehhez mindenképpen kell-e bérleti szerződést csinálni? A Bérleti szerződés szólhat-e 0 Ft-ról vagy 1 Ft-ról?

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

kismacko82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Rezsi költség elszámolása Kft esetén

HozzászólásSzerző: k-eva » hétf. feb. 15, 2010 7:55 pm

Szia Kismackó!

 

Én évekkel ezelőtt kértem az APEH-tól egy állásfogalast telefonszámlával kapcsolatban. A felállás u.a. volt, mint amit Te is írtál. Székhely a tulajdonos lakása, előfizetés a tulajdonos nevén.

A válasz az volt, hogy csak a Kft nevére szóló számlák (bizonylatok) alapján számolható el bármilyen ktg. Szerintem ez azóta sem változott.

Én úgy gondolom, hogy érdemes bérleti szerződést kötni, mert ez esetleg alkalmas lehet jövedelem kivétre. Persze csak akkor éri meg, ha a bérleti díj éves szinten nem fogja meghaladni az 1 M Ft-ot, hogy ne kelljen megfizetni a 14% EHO-t (és a Kft. ki tudja termelni a bérleti díjat is az egyéb ktg-ek mellett.) A magánszemély esetében az 1M Ft alatti bérleti díj adózása igen kedvező, akár különadózó jövedelemként, akár összevonandó jövedelemként adóznak utána. A tulajdonosnak viszont adószámot kell kérnie, hogy tudjon számlát adni a bérleti díjról.

 

k-eva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rezsi költség elszámolása Kft esetén

HozzászólásSzerző: kismacko82 » kedd feb. 16, 2010 11:33 am

Szia K-Eva,

Köszönöm a gyors válaszodat, sokat segített.

 

kismacko82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron