Adófórum

Adózási és számviteli információk

utazási iroda könyvelése

Számvitel

utazási iroda könyvelése

HozzászólásSzerző: Zsuzsimo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném, hogy egy utazási irodánál mire kell odafigyelni, mi a különlegessége?

Most csinálok ilyet először és nem szeretném elrontani!

Köszönöm

Zsuzsimo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

utazási iroda könyvelése

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. feb. 04, 2010 3:47 pm

Szia!

Először is egy picit másabb mint a hagyományos könyvelés. Az utazásnál az utazáshoz tartozó kiadás addig nem kiadás és nem bevétel, míg az utas vissza nem érkezik.

Utókalkuláció alapján könyveljük le az árbevételt.

Külön kell bontani a saját szervezésű utak bevételeit és a jutalék bevételeket, mert majd a biztosításnál csak a saját szerv. utak bevételei számítanak.

Amikor előleget fizet be valaki az útra, akkor annak van egy áfás és nem áfás része, a nettot előlegre, az áfát áfára könyvelem. Utókalkuláció után -ha kell- különbséget még ráteszem.

Hú! Mit írjak még? Sok minden van ami egy kicsit más. Kérdezz konkrétat, akár privátban is, szívesen válaszolok. Nekem ugyan jelenleg nincsen (tönkrement) de évekig könyveltem utazási irodákat.

mailcímem: kata@3hinfo.hu

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

utazási iroda könyvelése

HozzászólásSzerző: tevike » csüt. feb. 04, 2010 8:13 pm

A pontos elszámoláshoz nagyon részletes analitika kell, mindent külön-külön pozíciószámra kell elszámolni, ami az utazással kapcsolatos.

Mindig kell lenni előkalkulációnak az adott pozíciószámra, mert az utalványozás ellenére Neked is figyelned kell az előkalkuláció alapján, hogy az adott számla elszámolható-e.

A pozíciószám lezárása utókalkuláció alapján történik. Azonban egy-egy csoportnál több  kisebb-nagyobb vátlozás lehet: pl. nem megy el mindenki a múzeumba, kevesebb vagy több utas jön az előkalkuláltnál, nem egyezik a létszám az egyes étkezéseknél stb. Itt, szerintem az ügyvezetővel együtt döntsétek el vagy Ő döntse egyedül, hogy milyen eltérésnél nem kell utókalkulációt készíteni. Én pl. annak idején egy nagyobb  csoportnál 5 %-ig határoztam meg, de pl. egy sima szállás foglalásnál nem készítettem utókalkulációt. De az iroda meg Te tudod, hogy akarod elszámolni minél kevesebb munkával, mert egy egy csoporthoz naqyon sok számla tartozhat.

Az utakra befizetett előlegeket is pozíciószámonként kell nyilvántartani.

Én minél több nyilvántartást végeztetnék az irodával (pl. befizetett előleg) és listákat kérnék.

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

utazási iroda könyvelése

HozzászólásSzerző: Zsuzsimo » hétf. feb. 08, 2010 8:56 am

Köszönöm a segítséget!!!
Zsuzsimo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron