Adófórum

Adózási és számviteli információk

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

Számvitel

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. dec. 27, 2009 3:38 pm

Nekem most volt egy átfogó ellenőrzésem, Nem tették szóvá, hogy a szolgáltatási rész ÁFÁ-ját levonásba helyeztem. És miért is ne kapcsolódna a gazdasági tevékenységhez?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. dec. 27, 2009 3:57 pm

Jobban örültem volna, ha azt mondod: áfa ellenőrzés volt, és ott sem tették szóvá. Átfogónál ez pitiáner ügy, szerintem fel sem tűnt nekik.

Nem az én agyszüleményem, pár éve olvastam, vagy apeh-szösszenetben, vagy adóújságos kérdés-válaszban. És hát én elfogadom, hogy ez nem direkt a cég tevékenységének érdekében merül fel, hogy ez olyan, mintha csekély értékű ajándékot adnál, ott sem vonhatod le az áfát. 

De meggyőzhettek, hogy ezentúl nyugodtan vonjam le :-)))

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: frivi » vas. dec. 27, 2009 5:45 pm

Ne hagyd magad meggyőzni, valóban nem vonható le!

Fr K

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. dec. 27, 2009 5:59 pm

ÁFÁ-val kezdték, amit átvittek átfogóba, mert az ÁFÁ-ban nem találtak semmit...

Egyébként meg szerintem a tevékenységgel összefügg, mivel az étkezési jegy költsége a tevékenység érdekében elismert költség. Akkor ennek járulékos költséges is az kell legyen. 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. dec. 27, 2009 6:04 pm

Lányok a csekély értékű ajándék áfája nem levonható? Valamikor kivétel volt, igaz, csak 5 eFt-ig. Akkor lemaradtam valahol..

De: szerintem sem levonható a járulékos költségek ÁFÁ-ja, mert ingyenes átadáshoz kapcsolódik. Szóval vagy szerencséd volt Szedlacsek vagy ahogy Zsuzsa mondja nem az ÁFÁ-t ellenőrizték ill. pitiáner tétel volt.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: frivi » vas. dec. 27, 2009 8:23 pm

Ha promóciós/reklám, stb.  az ajándék, akkor igen. Ha dolgozónak adjuk, akkor nem!

Üdülési csekk kezelési és szállítási költségének áfatartalma

Áfa  |  Adólevonási jog
Megválaszolva: 2009.06.29.
A Bt. a kül-, és beltagjának a minimálbér összegéig üdülési csekket rendelt (melyet egy futárszolgálat kiszállított).

- A üdülési csekk kezelési költség áfa tartalma levonható-e?
- A szállítási költség áfa tartalma levonható-e?
Álláspontom szerint nem vonható le.
Az üdülési csekk a munkáltató által adott béren kívüli, jóléti jellegű juttatás. Az üdülési csekk nem az Adózó tevékenységével összefüggésben felmerülő költség.
Az Áfa tv. 120. §-a szerint, ha az adóalany az általa beszerzett terméket, igénybevett szolgáltatást részben vagy egészben adóköteles termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása érdekében használja, egyéb módon hasznosítja, jogosult arra, hogy az általa fizetendő adóból levonja azt az adót, amelyet a termékbeszerzés, igénybevett szolgáltatásnyújtás során egy másik adóalany rá áthárított.
Az üdülési csekk beszerzés - és az ahhoz kapcsolódó szállítási, kezelési költség nem hasznosul sem az Adózó termékértékesítése, sem szolgáltatásnyújtása során, azaz a szállítási díj és a kezelési költség áfa tartalma nem helyezhető levonásba.
Válaszadó: Liktorné Pályi Erika, 2009.06.29.
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. dec. 28, 2009 8:24 am

Bocs, de akkor ennyi erővel pl. a külsőssel végeztetett bérszámfejtés díjának ÁFÁ-ja sem levonható... Szerintem a kajajegy sem ingyenes átadás, hanem része a munkaerő-költségnek. Épp ezért kell a személyi jellegű ráfordítások között könyvelni. Vagy a kiosztott kajajegy értékével a Tao. alapot is megnöveled?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: tevike » kedd dec. 29, 2009 8:04 pm

Szervusz Zsuzsa!

Javasolom, hogy olvasd el az SzJA törvény 1. mellékletét. Ha jól emlékszem, abban van a természeti juttatás részletezve. És az a magánszemélyre vonatkozik és nem a munkáltatóra. Mivel részben munkáltatói adózást is előír, ezért lehetnek itt értelmezési problémák.

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Étkezési jegyet hogy könyveljünk?

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. jan. 04, 2010 9:43 pm

Az APEH ebben az esetben is ellenőrizhet, hiszen joga van bármilyen iratot átvizsgálni, ami az ellenőrzött időszak alatt készült. Gondolom, azért nem foglalkoztak vele eddig, mert kis tétel. De soha nem lehet tudni, hogy mit vesznek be ellenőrzési pontként.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég