Időbeli elhatárolás vagy bef.len.term.

Vagyonvédelemmel foglalkozó vállalkozás szerződést kötött felszámolás alatt álló vállalkozás/ok/ telephelyeinek folyamatos őrzés, védelmére. A szerződést határozatlan időre – az ingatlanok értékesítéséig illetve a felszámolás lezárása esetén az ingatlanok átadásáig – kötötték.
Fizetési feltétel: a megbízott számla kibocsátására a felszámolás alatt álló ingatlan értékesítése után jogosult. /Értelemszerűen előre nem látható időpontban./ A felek megállapodnak továbbá, hogy a megbízott minden teljesített hónapot követően kiállítja a teljesítésigazolást, melyet havonta átad a megbízónak, s mely a végelszámolásnál a számla mellékletét képezi.
Év végén még nincs eladva az ingatlan.
Később módosítják a szerződést, miszerint a megbízott a szerződésmódosítást követő hónaptól havonta jogosult fix összegű részszámla benyújtására – a költségek részbeni ellentételezésére – illetve egyszeri egyösszegű részszámla kibocsátására az eddig eltelt teljesítési időszakra. A részszámlák kisebb összegről szólnak, mint a mindenkori tényleges óraszám szerint járó szerződés szerinti majdani ellenérték.
KÉRDÉSEK:A tárgyévi teljesítést a vállalkozás időbeli elhatárolással a bevételei közt számolja el /Számv.tv. 15.§ (7)/, vagy befejezetlen termelésként készletre veszi /Számv. tv. 28. § (2) b)/.
Vagy egyéb elszámolás a helyes?
Befolyásolja-e a részszámlázási lehetőség azt, hogy időbeli elhatárolásként vagy befejezetlen termelésként számolandó el a teljesítés? /Vagy egyéb módon?/
A fentiekben körülírt részszámla helyett nem előleg számlát kellene kiállítani? A szerződést e szerint módosítani?