Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzkezelés 2007-től.

Számvitel

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: HIDNA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

  1. Megfelel-e a törvényi előírásoknak az olyan szabályozás, hogy a társaság naprakész nyilvántartásként időszaki pénztárjelentést vezet az alapbizonylatok alapján, és utólag a főkönyvi könyveléssel egyidejűleg állítja ki a bevételi és kiadási péntárbizonylatokat gépi úton ?
  2. Ha nem, Ti hogyan odjátok meg a nyilvántartás szabályozását?v
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. feb. 25, 2007 4:53 pm

Úgy látom, hogy minden elszállt amit írtam, úgyhogy megkísérelem mégegyszer.

A bevételi és kiadási bizonylatok alapján kellene a pénztárat könyvelni. Én is hasonlóan csinálom mint Te! Rögzítem a bizonylatokat majd a programból nyomtatom a sorszámozott pénztárbizonylatokat.

A szabályzatba azt kell írni, hogy a bizonylatok főkönyvi rögzítésével egyszerre kerül sor a bizonylatok nyomtatására.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: kata1012 » vas. feb. 25, 2007 5:04 pm

 

 

AMIT ÍRTÁL AZ NEM FELEL MEG A VALÓSÁGNAK, MERT TE  NEM A PÉNZMOZGÁSSAL EGYIDEJÜLEG ÁLLITOD KI A BIZONYLATOKAT. HA JÓL SEJTEM EZT A BIZONYLATOT TE ÁLLITOD KI A KÖNYVELÉSI PROGRAMMAL, NEM PEDIG A VÁLLAKOZÁS.  EZT A GYAKORLATI KIVITELEZÉST MÁR ÉN IS LÁTTAM, DE ÉN EZT NEM VÁLLALOM BE, VÉTETTEM PÉNZTÁRBIZONYLATOT ÉS VEZETTETEM VELÜK, MAJD FELVEZETTETEM A PÉNZTÁRJELENTÉSRE AMIBEN SEGITEK. ENGEM EGY KICSIT ELRETTENTETT EGY ELŐADÁS AMIT HALLOTTAM A VÁRHATÓ VAGYONOSODÁSI VIZSGÁLATOKKAL KAPCSOLATOSAN.

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 25, 2007 5:33 pm

Sziasztok!

Az a baj, hogy egyre több előadáson hangzik el, hogy a kiadási-bevételi pénztárbizonylatok vezetése a cég kötelessége,  már csak annak érdekében is, hogy naponta dokumentálja a pénzkészletét. Ez van leírva, valahol minket is ez védene több oldalról. De mi meg tudjuk, hogy sok könyvelés sehol nem volna, ha nem mi csinálnánk -ezt bevallhatjuk sztem. Hogy jó vagy nem jó, hogy ez a legnagyobb gond vagy sem, azon el lehet vitatkozni. Nekem konkrétan több vállalkozás mondta (főleg ott ahol az adminisztrációra nincs külön apparátus) hogy ők erre nem hajlandók. Mit lehet tenni?  Ha valaki tud valami használható, jó módszert az én is szívesen venném.

Előadáson hallottam én is egyébként, hogy 2 évet lehet érte kapni, ha mi írjuk.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: szlopi » vas. feb. 25, 2007 5:37 pm

Szia!

Valóban úgy a szabályos, ha a pénzmozgással egyidejűleg kerül kiállításra a pénztárbizonylat is. Elrettentő történetek is gyakran elhangzanak, ugyanakkor ismerjük a magyar valóságot is, amikor a cégvezető zsebe a házipénztár...:-(

Én egy elég jó könyvelő szoftverrel dolgozom, aminek meg van a következő előnye is: Létezik egy olyan szolgáltatásuk, amit kihelyezett pénztárnak hívnak. Ez azt jelenti, hogy az ügyfél gépére a pénztár modult feltették, én pedig segítettem beparaméterezni nekik. Ezután ők is ezt a programot használhatják, és azonnal ki tudják nyomtatni a kiállított bizonylatokat. Ráadásul egy egyszerű adatimporttal át tudom emelni az adatokat a könyvelőprogramba, így rögtön le is könyvelődnek.

Összefoglalva: kérdezd meg a szoftvereseket, hogy nincs-e a Te programodnál is ilyen lehetőség.

Üdv:

Szlopi

szlopi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. feb. 25, 2007 5:54 pm

1. Beragadt a Caps Lock!

2. Soha nem fogják megcsinálni! Inkább vállalják a bírságot!

3. Elkallódnak a bizonylatok és később kerülnek elő költségként leírható tételek a legtöbb cégnél. Így vagy párhuzamosan vezetnek több kézi bizonylatot vagy a gépi nem fog stimmelni vagy használsz egy programot, ami újra tudja sorszámozni az egészet.

4. Honnan tudod, hogy nem az a valóság, hogy mindennap megy a könyvelő és a napi elszámolás során kiállításra kerülnek azok a pénztárbizonylatok, melyek alapul szolgálnak a pénztár könyveléséhez. A vevő vagy szállító nem ebből fog kapni másolatot, de attól még ez alapján megy a könyvelés és nyilvántartás.

5. Mindenki úgy dolgozik, ahogy ideje engedi. Én már annak is örülök, ha minden bizonylat megfelelő állapotban időre itt van, kész a könyvelés és bemennek a bevallások. Ha csak ez lenne a probléma, amit Te írsz, akkor minden könyvelő boldog, gondtalan ember lenne!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 25, 2007 6:08 pm

Sajnos az én tapasztalaton is az, hogy még amikor megírom a pénztárt a "szatyorban hozott bizonylatokból kiválogatva" és már beadtam az ÁFÁ-t mindig elő tud kerülni valakinek a zsebéből vagy valahonnan 1-1 bizonylat. Nem tudom ki hogy van vele, de sokszor akkor derülnek ki pl. számlakiegyenlítések, amikor rákérdezek, hogy már régóta nyitott valami, nem kellene rendezni? És láss csodát van nyugta, csekk a kesztyűtartóban meg egyébb varázslatos helyeken. Én is sikerként könyvelem el, ha viszonylagosan tiszta pénztárt lehet összehozni.

Már többször nekifutottam a kérdésnek, de volt olyan is, aki nem tudta a kétféle bizoonylatot megkülönböztetni és ami a kezébe került, abba írt. (Ezt csak elrettentő példának írtam, de hogy várjak én itt pénztárvezetést)  Az említett cég ettől még egy jól menő vállalkozás.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: kata1012 » vas. feb. 25, 2007 6:16 pm

 

Nem ragadt be, csak véletlenül azzal írtam, és már nem akartam újra kezdeni. István, én tudom, hogy mit kell küzdeni, hogy minden határidőben elkészüljön, és lehetőleg oda is érjen, hogy ne kelljen bírságot fizetnünk. Én úgy gondolom, hogy a vállakozóknak is kellene tartani pár előadást, az alapvető vállalkozási ismereteket el kellene sajátitaniuk, akkor talán az együttmüködés másként alakulna a könyvelő és a vállalkozó között. 

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: kata1012 » vas. feb. 25, 2007 6:20 pm

 

 

Ez az a terület ahol az elmélet elválik a gyakorlattól, le lehet itt sok mindent írni, de kivitelezni lehetetlen.

 

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzkezelés 2007-től.

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. feb. 25, 2007 6:30 pm

Én folyamatosan rengeteg időt álldozok az ügyfeleim továbbképzésére, de sokszor nem veszik az adást. Nem is hibáztatom őket. Egyenlőre vannak fontosabb dolgok is a sorban! Pl. szerződések és teljesítési jegyzőkönyvek. Akinél felmerülhet egy vagyonosodási vizsgálat ott nagyobb hangsúlyt fektetek ezekre a problémákra is, de ott meg is tudják fizetni a munkámat és az időmet. A kényszervállalkozók nem tudnak és nem is akarnak annyit fizetni, hogy ezzel nekiálljunk foglalkozni plusz nincs is rá idejük.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 33 vendég