Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kölcsön EURO-ban

Számvitel

Kölcsön EURO-ban

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Hitel ügyekben nem vagyok járatos. Egyszemélyes kft kölcsönszerződést kötött 14365 EURO felvételére.

Ebből ténylegesen felvett 3000 eurót. Időközben elkezdődött a törlesztés is, mert a bank értesítőket küld, kb. havonta, ezen a tőke és kamattörlesztlés összege szerepel euróban. A kivonaton én ezt nem látom, csak az utalások és a bankköltség jelenig meg. Hogy van ez? 

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kölcsön EURO-ban

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. nov. 09, 2009 2:27 pm

Szia Ica!

Szerintem azzal kezd, hogy kérjél egy kölcsönszerződést a cégtől. Ha csak a 3000 EUR-t veszi fel, akkor egy módosításnak is kell lenni.

Azt, hogy a bankszámlán nem látod a befizetést adódhat abból is, hogy a cégvezető közvetlenül a bankszámlára készpénzben fizeti be a pénzt. Erről a befizetési bizonylatot el kell kérni tőle. Adódhat abből is, hogy tulajdonképpen nem is törlesztik az összeget, csak a bankértesítés jön meg, hogy az adott hónapra mennyi a tőke és a kamattörlesztés. Mindenesetre kérdezz rá mindenképpen a cégvezetőre, mert a könyvelésed nem lesz jó.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kölcsön EURO-ban

HozzászólásSzerző: nyár » szer. nov. 11, 2009 1:08 pm

Az  ügyvezető azt mondja, hogy a bankos ügyintéző  "elfelejtette" elküldeni a kivonatokat, mert van még egy számla amit euróban vezetnek. Még nem zárom le a kérdést, várok.

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kölcsön EURO-ban

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. nov. 11, 2009 1:38 pm

Szia!  A Hitelszerződésből mindenképpen kérjél egy másolatot, vagy engedjen betekintést bele.. mert ebben a hitelszerződésben benne lesz, hogy milyen számú "letéti, vagy engedményezési számlát nyitottak EUR devizásat.."  Nálam vannak hitelek rendesen, de a devizás hitelek mind olyanok, aminél a bank ragaszkodott az adott devizában vezetett nem pénzforgalmi számlához... és van olyan is, amelyik mondjuk 16.000 EUR összeg az folyamatosan "óvadékként" bent van a számlán, / Tehát mondjuk a hitel összeg az 110.000 EUR, amit hitelként kell nyilvántartanom, pedig ebből a 16.000 EUR-hoz majd csak a hitelszerződés megszűnésekor lehet hozzájutni, tehát addig az olyan, mint egy követelés kaució... és ha erre az engedményezési számlára érkezik deviza, abból csak a 16.000 EUR-on felüli összeget tekinti olyan összegnek, amiből a tőke és kamattörlesztést leemeli..

A szerződésre mindenképpen szükséged van, hogy tudd, miféle konstrukcióról van szó.. és honnan várjál banki kivonatot..

Én is előre kapom az értesítést az éppen esedékes kamat és tőke törlesztésre vonatkozóan... amit aztán vagy letudnak emelni az erre a célra szolgáló számláról, vagy nem és ha nem akkor jön a felszólítás.. függetlenül attól, hogy mondjuk az adott havi törlesztés az 3.000 EUR lenne együtt, és egyébként van a számlán 16.000 EUR.  

Nem tudom mégy-e ezzel valamire.. Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kölcsön EURO-ban

HozzászólásSzerző: nyár » vas. nov. 22, 2009 12:47 pm

Sziasztok Györgyi és Melcsi62!

A szerződés még nem került elő, de egy kivonat igen: 2008.11.14-től 2009.11.13-ig, ez euróban van, és nem csak azok a pénzfelvételke vannak, amit az üv. állított. Összesen 11.377,81 euró van felvéve, az a 3.000 euro forint számlára van áttéve, s abból utalt az üv. a járulékokra.

Hitellehívás /hosszú futamidejű/   2009.01.05-én, a többi elment  hitel /tőke/  visszafizetése, a kamat ami igen jelentős /havi tőke törlesztés majdnem a duplája/, és a bankköltségekre. Egyenleg 30,33 euro.

Ezt láttam a kivonaton.

Olyan nincs, hogy a pénzfelvételkor nem kap az üv. "semmiféle papírt"?

Üdv.: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég