Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sportegyesület könyvelése

Számvitel

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. feb. 23, 2007 10:07 am

Csigabiga!

Az egyesület a tagdíjon és az adományokon kívül szerezhet cél szerinti tevékenységéből bevételt. Ha az alapszabályban benne van a sporttevékenységek megismertetése, akkor bennem felmerül a kérdés a sportbemutatók bevétele milyen bevétel? A törvény nevesíti azokat a tevékenységeket amelyek bevételét cél szerintinek ismeri el. Mit takar az, hogy mondjuk célszerintinek ismeri el a sportot. Fordítsuk meg a kérdést akkor  ebben az esetben mi lenne cél szerinti? Csak a tagdíj és az adomány?   

Szerintem akkor lenne vállalkozási ha mondjuk a sporteszközöket bérbeadná, tehát nem a bemutatókhoz használja és így szerez bevételt. Persze lehet, hogy hibás az okfejtésem, de én is keresem a választ.       

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. feb. 23, 2007 10:18 am

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy más témával belekotyogok, de nem tudom használni két napja ezt az oldalt, azért nem tudok válaszolgatni.

Amikor üzenetem jön, ott a felirat, hogy "kattintson ide", és két napja elindul valami böngésző ablak, de nem ugrik át az aktuális hozzászólásra, nem tudom mi lehet a baj, a többi bejövő üzenetemmel semmi baj. Tudnátok segíteni?

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 23, 2007 10:19 am

Szia Picur!

Nem vigasz, de nálam is ugyanez a helyzet.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. feb. 23, 2007 10:22 am

54 beérkezett üzenetem van, amivel nem tudok semmit kezdeni, reggel kértem segítséget "moderátortól", mert nem volt jobb ötletem, de nem kaptam választ, még csak annyit sem, hogy hova forduljak, mert úgy néz ki a honlap hivatkozása a hibás.

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: Csigabiga » pén. feb. 23, 2007 10:22 am

Kedves Tepimail!

 Úgy vagyok vele, hogy egyszer ezt gondolom, egyszer pedig azt. Tavaly egész évben azt gondoltam, hogy ez az íjászkodás nem vállalkozási bevétel. Aztán amikor idén elkezdtem olvasgatni a törvényket teljesen összezavarodtam, mert olvastam, hogy a vállalkozási tevékenységet is az egyesület céljai elérésére kell, hogy fordítsa. /én nagy bután azt gondoltam, hogy ebből fizeti a könyvelőt és a járulékos költségeket.../ A vállalkozási tevékenység pedig jövedelemszerzésre irányuló gazdasági tevékenység. Mert csak az próbálhatta ki az íjászkodást, aki pénzt fizetett érte. Ez így is az íjászkodás mint sport megismertetése?

De most a beírásod alapján ismét azt gondolom, hogy cél szerinti tevékenység talán.  

Nem tudom. Szeretem, hogy ebben az országban minden olyan "egyértelmű"... 

Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. feb. 23, 2007 10:40 am

Nálam is ez a hiba már napok óta,én is az hittem én vagyok a hunyó. Szerintem a honlap hivatkozás a hibás. Akkor én nem jelzem a moderátornak ha ti már szóltatok. Köszi.
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. feb. 23, 2007 10:58 am

Persze, hogy célja szerinti tevékenységre kell fordítania a vállalkozási bevételét is. Ez csak annyit jelent nem fizetheti ki pl. osztaléknak. A vállalkozási,  jövedelemszerző tevékenység,  valóban igaz ennek adómentes  mértéke azért van megkötve, hogy ne ez legyen az elsődleges cél, hisz nem ezért szerveződött az egyesület.  Illetve ha bizonyos mértéken felül hoz akkor adózni kell utána. Én a törvényekből ezt olvasom.

A sport megismertetésének szerinted feltétele az ingyenesség? Szerintem itt lehet a kérdés kulcsa. Szerintem nem. Ingyen lehet egy ismeretterjesztő előadás, támogatás pénzzel vagy szolgáltatással.  Próbálok én is tovább gondolkozni és lapozni.

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: Erna » pén. feb. 23, 2007 11:08 am

Az Alapszabályban benne van a sporttevékenység megismertetése, igy én nyugodt szívvel kezelem ezt cél szerinti bevételnek.A rendezvény szervezés is lehet belépődíjas, vagy nevezési díjas, ezek mind cél szerinti bevételek.  A kiállítások szervezése is szerepel benne, ezt teheted pl. belépődíjasnak is, az is cél szerinti.A táboroztatás is lehet térítési díjas, az is cél szerinti bevétel. Ha ezek mind ingyenesek lennének, miből tudná finanszírozni a cél szerinti tevékenységét? Tepimailllal értek egyet, ezen tevékenységeknek nem feltétele az ingyenesség. Arra viszont ügyelni kell, hogy mennyi a cél szerinti és a vállalkozási bevétel aránya, mert az elismert mértéket meghaladóan átfordulhat gazdálkodó szervezetbe. Az arányt később megkeresem, most nem tudom kapásból.

 

Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: Csigabiga » pén. feb. 23, 2007 11:56 am

Lassan meggyőztök... Ezek szerint csak az lenne vállalkozási tevékenység, ha mondjuk kereskedne íjászati kellékkel. De bemutatót talán tényleg tarthat pénz ellenében. Köszönöm a válaszokat!

 

Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése

HozzászólásSzerző: Erna » pén. feb. 23, 2007 12:20 pm

Csigabiga!

Hagyd magad meggyőzni, ez mind belefér a sporttevékenység népszerűsítése kategóriába. 

Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég