Adófórum

Adózási és számviteli információk

EU-s cég leányvállalata Magyarországon

Számvitel

EU-s cég leányvállalata Magyarországon

HozzászólásSzerző: VZsuzsa1 » kedd nov. 17, 2009 2:58 pm

Kedves Böbe. 

Még valami eszembe jutott.

Mi kizárólag az anyától vásárolunk fűtési szerelvényeket, amiket itthon eladunk. Olvastam valami olyasféle sort az ÁFa bevallásban, ami a "fel, vagy összeszerelés tárgyát képező termék"-re vonatkozik.

Tudsz erről valamit, hogy mi ez? Mi minősül ennek? Ha megveszem és magamnak össszeszerelem? Mert mi nem szerelünk hanem, változatlan formában eladjuk.

Viszont veszünk kazánokat is (ezt is az anyától), amik 15-20 alkatrészből állnak, ezt viszont az anya szereli össze úgy, hogy idejön Mo-ra a szervízes aztán az anya leszámlázza (ez belföldi értékesítés).

S van most egy olyan is, hogy másik EU-s országba adjuk el a kazánt, ezt viszont mi fogjuk beüzemelni is. Ezt hogyan kell számlázni? Sima EU-s értékesítés ÁFA mentesen? (van EU-s adószáma a vevőnek)

Tudnál ezekben a kérdésekben segíteni ÁFA bevallásilag? Eddig ezt sima EU-s beszerzésnek írtam be, s fizetendő és levonható ÁFA-ként is beállítottam. Volt már átfogó ellenőrzés is a 2005-2007 időszakra, s nem kifogásolták meg. Mondjuk akkor még nem volt ez a kazános dolog. Csak ez a felszerelősdin most megakadt a szemem.

Köszi szépen előre is!

 

 

VZsuzsa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EU-s cég leányvállalata Magyarországon

HozzászólásSzerző: validitas » kedd nov. 17, 2009 3:07 pm

Ilyennel nem foglalkoztam, nálunk inkább szolgáltatások vannak az anyától. De más fórumtársunk biztosan tud segíteni.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron