Adófórum

Adózási és számviteli információk

készpénz állomány pénztáranként????

Számvitel

készpénz állomány pénztáranként????

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. aug. 31, 2009 3:25 am

Engem még nem győztetek meg, de lehet nektek van igazatok- bár az igazság odaát van.     Szedlacsek egyszer valakinek válaszoltad, van aki csinálja, van aki tanítja, hát erre is lehet mondani.

Melcsi- nagyon körül szoktad járni a dolgokat, le a kalappal az alaposságod előtt, a tudásod előtt is meghajtom a fejem, de  nem szoktál egy számviteli leveleknél leragadni, főleg hogy már az AB is kifogásolt felsőbb jogértelmezéseket is

 

"Az  Alkotmánybíróság a tájékoztató vizsgálata során  újból elvi  éllel  mutat rá arra, hogy minisztériumi,  egyéb  központi   állami   szervektől származó,  jogi iránymutatást tartalmazó leiratok,  körlevelek, iránymutatások, útmutatók, állásfoglalások és egyéb  informális
jogértelmezések  sértik az Alkotmány  2.  § (1)    bekezdésében    deklarált    jogállamiság    alkotmányos követelményét.         Jogbizonytalanságot          teremtenek,
kiszámíthatatlanná teszik a jogalanyok, a jogalkalmazó  szervek magatartását.    Bár   a   bennük   foglalt   jogértelmezésnek, jogalkalmazási  szempontnak  semmiféle  jogi  ereje,   kötelező
tartalma  nincs,  miután  az  államigazgatás  központi  szervei bocsátják ki, alkalmasak arra, hogy a címzetteket megtévesszék, s  a  címzettek  kötelező előírásként kövessék  azokat.  "

 

Nos ezt csak azért emeltem ki, mert én például a számviteli tv vonatkozó részében nem találtam azt a szót amit ti kiemeltek - azaz társaság, vállalkozás egésze, (lehet ott van csak én sikkadam el felette) ezért írtam- boncolgassuk még.

Nos ha elkülönítetten a könyveimben, számviteli politikában lefektetve, én azonos súllyal rendelkezően több pénztárt mutatok ki- bevételi háttérrel ( ahhoz is tartozik összese bevétel) mi akadályoz abban, hogy a limitet külön-külön értsem?

Ezért írtam, hogy saját kútfőből merítve gondolkodjunk el ezeken, nem csupán a vita vezérelt, de hátha ez a jó megoldás? 

Ugye azért fórum a fórum, hogy ütköztessük nézeteinket, pro és kontra és így segítsük egymást a jó értelmezésben, már csak azért is, mert nem egyszer olvasni helyreigazítást a hivatkozott szakmai lapban sem, és még az Apeh által kiadott állásfoglalások kapcsán is (lsd pl- 2008 kp számla alkalmazhatóság)

Kiváncsian várom hol tévedtem el? Vezessetek ki abból a bizonyos erdőből .

Üdv és nagyon szép hetet: Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

készpénz állomány pénztáranként????

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 31, 2009 3:35 am

Szia Garbo!

 

Megismétlem, hogy én mire alapozom, hogy összevontan kell kezelni:

 

Az előző évi  bevétel - amihez viszonyítani kell a max. pénztárkészletet - sem pénztáranként van meghatározva, hanem a cég egészére...

Szerintem hiába írod le, hogy a pénzkezelésiben, hogy ennyi meg annyi egyes helyeken a max.pénzkészletet, az összesvont egyenlegük nem haladhatja meg a cég összes bevételének a meghatározott %-át. Vagy akkor az összes bevételt is le kellene bontanod pénztárakra és az egyes pénztárra eső összes bevételhez kellene viszonyítanod. Márpedig ez nem megoldható feladat szerintem, mivel vannak a cégnek nem házipénztárhoz kötődő bevételei is. Pl. kerekítési különbözet, bankkamat mindenképp felmerül...

 

Amit a számvitelei levelekkel kapcsolatban írsz, azzal alapvetően egyetértek.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron