Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

Számvitel

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Könyvviteli szolgáltatásra készült szerződést visszamenőleges hatállyal meglehet szüntetni?Ha igen milyen időintervallumtól?
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » vas. júl. 19, 2009 10:05 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

HozzászólásSzerző: szalardi » vas. júl. 19, 2009 12:09 pm

Súlyos szerződésszegésnek minősül,ha az ügyfél nem fizet.Azonnali hatályú felmondásnak csak a másik fél súlyos szerződésszegése esetén van helye.Ez áll a szerződésben.Az ügyfél többszöri szóbeli megállapodás ellenére nem fizet.Telefont nem veszi fel,nem működik együtt velem.Ugy gondoltam a bevallását elküldöm de 2009-re nem könyvelek neki semmit.Vége a jó indulatnak és a legeltetésnek.Ezért szeretném visszamenőleg a szerződését felmondani.
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

HozzászólásSzerző: NKrisztina » vas. júl. 19, 2009 12:43 pm

Nekem is volt ilyen esetem, mivel az illető ügyfél ügyvéd, próbáltam körüljárni a dolgot. Nekem azt mondták, hogy nem lehet visszamenőleg felmondani, mert beperelhet azért, hogy nen tudott róla a szerződés megszűnésének időpontjában, így intézkedni sem tudott új könyvelőről. Egyébként szerintem az APEHnál sem lehet a meghatalmazást visszamenőleg kijelenteni. A Ptk. szerint helytáll a rendkívüli felmondás lehetősége, azonban ez csak akkor lép érvénybe szerintem, ha az ügyfelet tájékoztatod. Legjobb írásban, tértivevénnyel feladni, ha nem veszi át, az már nem a Te felelősséged.

Üdv.: Krisztina

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szerződés felmondása visszamenőlegesen.

HozzászólásSzerző: szalardi » vas. júl. 19, 2009 12:46 pm

Köszönöm nektek.
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég