Adófórum

Adózási és számviteli információk

lízingdíj kivezetése

Számvitel

lízingdíj kivezetése

HozzászólásSzerző: Magdus20091 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagy problémám van, ezért fordulok megint hozzátok. Egy cég lízingelt autókat. Hitelszerződés megvolt, fel is van könyvelve. Viszont díj nem fizetés miatt az autót visszavették. A tárgyi eszközök közül kitudom vezetni maga az eszközt, de mit csináljak a főkönyvön szereplő lízingdíj tartozással. Azt könyvelésileg, hogyan rendezzem. Nem tudom, hogy a 8-as számlaszámmal szemben a 448-at? Ha igen, milyen 8-ason? Ez egy olyan béna kérdés, de fel kellett tennem. Mert nem vagyok biztos magamban. Felszámolták a céget, ezért kell neki rendbe tenni.

Köszönöm

Magdus20091
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

lízingdíj kivezetése

HozzászólásSzerző: DerStauner » szomb. jún. 27, 2009 5:13 pm

ha a cégnek lízingdíj tartozása van, akkor az nem a 448 KÖVETEL oldalán van? így viszont akkor nem tudod 8-ra tenni, nem?

ha meg a céget felszámolták (vagy még talán folyik az eljárás), akkor a lízingcég nem követeli az elmaradt lízingdíjat? amennyiben nem, és a felszámolónak sem jelzik, akkor majd a felszámoló a nyitómérlegben kivezeti a lízingtartozást elengedett kötelezettségként , amit a rendkívüli bevételek között kell kimutatni (448/98).

DerStauner
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

lízingdíj kivezetése

HozzászólásSzerző: Magdus20091 » szomb. jún. 27, 2009 6:40 pm

Szia!

8-as helyett 9-est akartam írni. Még mielőtt a felszámolás elindult volna, még az előtte visszavitték a bankba az autókat. De köszönöm a megerősítésed.

Köszönöm

 

Magdus20091
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég