Adófórum

Adózási és számviteli információk

Taggyűlési határozat

Számvitel

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: zenga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Élve a mai napi végső határidővel, az lenne a kérdésem, hogy mennyire jelent problémát ha a taggyűlési határozat nem kerül csatolásra csak a mérleg, eredméynkimutatás, kieg melléklet.
Tekintettel arra, hogy a KFT-nek 2. éve negatív a saját tőkéje, egy egyszerű kreált jegyzőkönyv nem elég, tényleg össze kellene hívni egy taggyűlést.

Válaszokat előre is köszönöm !

Zenga

zenga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jún. 15, 2009 2:09 pm

Szia Zenga!

A 2008-ban hatályos Szt-ből:

NYILVÁNOSSÁGRA HOZATAL ÉS KÖZZÉTÉTEL

Letétbe helyezés

153. § (1) A kettős könyvvitelt vezető, cégjegyzékbe bejegyzett vállalkozó köteles a jóváhagyásra jogosult testület által elfogadott éves beszámolót, egyszerűsített éves beszámolót, kötelező könyvvizsgálat esetén a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt, valamint az adózott eredmény felhasználására vonatkozó határozatot az adott üzleti év mérlegfordulónapjától számított 150 napon belül letétbe helyezni ugyanolyan formában és tartalommal (szövegezésben), mint amelynek alapján a könyvvizsgáló az éves beszámolót vagy az egyszerűsített éves beszámolót felülvizsgálta.

 

Tehát elvileg szükséges. Hogy mennyire fogják ellenőrizni, azt nem tudom. Csak az eredményre kell kitérni, nem arról kell nyilatkozni, hogy 2 éve negatív a saját tőke. Azt is rendezni kell, de azt elegánsan ki lehet hagyni az eredményre vonatkozó jegyzőkönyvből.

Küldök egy mintát negatív eredményre, amit az Adónavigátortól kaptam!

Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: zenga » hétf. jún. 15, 2009 2:50 pm

Szia Nelly,

Köszönöm gyors válaszodat.

üdv:

Zenga 

 

 

 

zenga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 15, 2009 3:09 pm

Sziasztok!

Én a következőt gondolom: szerintem a taggyűlést 1 évben egyszer legalább kötelező összehívni - és ez talán a mérlegelfogadó úgy gondolom. Vajon mennyire lehet védhető az a mérleg, amelyről a tagoknak nincs tudomása és milyen tulajdonos az, akitr nem érdekel a befektetésének alakulása?

A "köteles" szó értelmét ismerjük és szerintem ügyvezetőként is ajánlatos a tulajdonosok aláírásával/tudomásulvételével bírni..

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 15, 2009 3:41 pm

Sziasztok!

Szerintem a program hiányolni fogja. Nem véletlen, hogy be kell pipálni, hogy miket csatoltál be, és a pipák számának egyezni kell a csatolt mellékletek számával.

Ha minden oké, jön az üzenet, hogy "számítástechnikailag/informatikailag hibátlan" a beküldés.

És ha hiányzik valami, akkor szerintem hibaüzenetet fogsz kapni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 15, 2009 3:59 pm

Zsuzsa!

Szerintem ha nem pipálja be - nem fog hiányozni és  máris hibátlan lesz számítástechnikailag a beküldés. (kipróbáltam!) Akkor van csak hiba, ha több a pipa, mint a melléklet. De nekünk nem a számítástechnikai hibátlanság az elsődleges. Való igaz, hogy anélkül meg nem megy el a tartalmilag hibátlan beszámoló - szóval legjobb a jó megoldás!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Taggyűlési határozat

HozzászólásSzerző: 494 » kedd jún. 16, 2009 2:30 am

Én abba a hibába estem, hogy külön aláírattam mindig egy HATÁROZATOT is az eredmény felhasználásáról is. Ezt a határozatot is csatoltam, meg a jegyzőkönyvet is. Jött is a válasz, hogy küldjem be még egyszer, hiszen többet csatoltam, mint ikszeltem, így nem került befogadásra a beszámoló és nem tudják közzétenni.   Csak ma tudom ismételni... Felkötöm magam, ha bünti lesz... :-(((
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron