Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elkülönített bankszámla?!

Számvitel

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: Dorka801 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Hatalmas problémám van.

Egy Bt. takarékszövetkezetnél vezeti a számláit, forint és deviza számlát is.

A forint számláról időközönként leemel a bank, nem is összegeket és hivatkozik egy elkülönített számlára. a pontos szöveg a kivonaton: "átvezetés deviza átutalás miatt elkülönített számlára", a gondom ott kezdődik, hogy errőla számláról leemeli, de a deviza számlán nem jelenik meg úgy mint átvezetés elkülönített számláról és jóváírásként.

Beszéltem ma a takrékkal ott azt mondták, hogy akkor vezetik az elk. szlára, amikor a deviza számláról utalnak.

De én ezt nem értem! Ha valamelyikőtök találkozott ilyennel kérem segítsen.

Eddig úgy könyveltem, hogy amikor a 384-ről leemelik átraktam a 389-re, majd onnan a 385. elkül. szlára. de onnan nem tudom sehova se vinni, mert akkor felborulnak az egyenlegeim.

Így viszont a mérlegemben szerepel egy olyan szép tétel, hogy 4,8 m Ft van nekik egy elkül. szlán, ami persze nincs, csak én szerencsétlenkedem vele.

Előre is köszönöm! Dóri 

Dorka801
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd jún. 02, 2009 4:58 pm

Szia!  itt valami sántít... ha egyik bankszámláról vezet át  egy másik bankszámlára, akkor azon a banki kivonaton, amin látod a leemelést, azon ott kell lenni, annak is, hogy milyen bankszámla számra vezetődik.. 

Ha elkülönített (nem pénzforgalmi számlája) számlája is van a cégnek, arról is kell legyen valamilyen szerződés, vagy valami a cég és a számlát vezető pénzintézet között..   A pénzforgalmi deviza számla az nem elkülönített számla.   ha az egyik bankszámláról leemelnek azzal, hogy átvezetés 

(átvezetésről akkor lehet szó, ha ugyanannak a cégnek ugyanannál a pénzintézetnél van több számlája, a takarékszöv. van amikor a lekötött betétnél is a lekötéskori leemelésnél azt írja, hogy átvezetés kamatozó betétre.., de a a kamatozó betétről is szokott adni egyenleg közlőt...),  akkor annak a pénznek vagy forintban, vagy devizanemben de meg kell, hogy jelenjen a cég másik bankszámláján, vagy kamatozó betétjében..

Szerződés, vagy "megrendelés/megbízás" nélkül a bank önkényesen nem vezetgethet semmit, sehová .., erről valaminek lennie kell, de a bankszámla felett rendelkezők minden bizonnyal megkérdezhetőek, hogy hol van az az elkülönített számla/számlakivonat..,

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: Dorka801 » szer. jún. 03, 2009 5:53 am

Szia Melcsi!

Pont ezzel van a probléma, hogy csak az átvezetés látszik, de az hogy azt ők azért vették le mert a deviza számláról eurós utalást küld a cég és annak nyoma lenne, hogy a deviza számlán meg megjelenik ez az összeg, nincs melléklet se, semmi. Meg vagyok vele lőve. És ez az összeg most ott díszeleg az elkülönített szla T oldalán és a mérlegem sem stimmel.

Kész vagyok tőle!! Már egy hete ezen agyalok, hogyan lehetne eltüntetni onnan.

Szép napot! Dóri 

Dorka801
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jún. 03, 2009 6:05 am

Szia Dóri! Nem értjük egymást..  a cég által nyitott és a pénzintézet által vezetett pénzforgalmi deviza számla az nem elkülönített számla.. A cég képviselője tudna neked nyilatkozni, szerződést, stb-t mutatni arra vonatkozóan, hogy van-e elkülönített számlája a cégnek, vagy esetleg lekötött betétje,- valamint nyugodtan meg lehet keresni a tak.szövet-tet, hogy szíveskedjék igazolni, hogy hová került a HUF számláról az az összeg, amit azzal a címszóval emelt le, hogy átvezetés.. (lehet, hogy van elkülönített számlája hiteltörlesztésre, vagy mi van?),  mert az az átvezetett összeg nem jelenik meg a cég egyetlen számláján sem  (ha valóban nem jelenik meg).  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 03, 2009 8:35 am

Szia, szerintem arról van szó, hogy a bank technikailag leemeli az ügyfél számlájáról a pénzt, majd egyeztetni kezd a címzett bankjával, és azután küldi el ténylegesen az átutalandó összeget. Az elkülönítés célja, hogy ne lehessen már máshova átutalni az előbb egyeztetett átutalás összegét. Ez a folyamat néha 1-2-3 napig is eltart. Ha valami gond van, pl. hibás az átutalás és meghiúsul a tranzakció, akkor az elkülönítést feloldja és visszavezeti az ügyfél bankszámlájára. Ezért az ügyfél számláját már megterheli, és saját (azaz takarékszövetezeti) elkülönített számlára vezeti át, ahol ezeket a függő tételeket nyilvántartja az egyeztetés idejére. Nem kell neked elkülönített számlát nyitnod, hanem szállítóval vagy akármivel szemben könyveled és kész. Vagy T Úton levő pénzeszköz (mondjuk 3893) - K Bankszámla és T Szállító- K Úton levő pénzeszköz tételekként könyveled, hogy kimutasd, hogy a Szállító felé a tartozás csak akkor szűnik meg, ha az átutalás ténylegesen teljesült.

Segített ez valamit?

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elkülönített bankszámla?!

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. jún. 03, 2009 9:12 am

Amiről Anikó ír az a blokkolt összeg,információként szokták közölni, de az egyenlegben benne van!

A cégnek van valami tartozása szerintem a bank felé,csak nem adták át az információt és így a kötelezettség nincsen előírva.Ezt tisztázni kellene, mert 4 -5 M ft nem kis összeg!A banktól is információ kellene, hova könyvelgették le!Egyik ügyfelemnek volt tak.szöv-ben elkülönített szlája- vámtartozásokra, de arról is kaptam mindig kivonatot- ha mozgás volt rajta.Amikor pár évig nem volt mozgás, szó nélkül megszüntették a rajta lévő pár ezer forinttal együtt-a miért sose derült ki.Úgy kikerült a rendszerükből, mintha nem is lett volna. Jobb időben tisztázni a dolgokat!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég