Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lakáshitel késedelmi kamat számlázása banki hiba

Számvitel

Lakáshitel késedelmi kamat számlázása banki hiba

HozzászólásSzerző: drimba » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozok!

A következő történt velem. Jelzáloghitelt vettem fel egy bizonyos banknál az újépítésű lakásomra. A bank azonban a közjegyzői szerződésben rögzített március 25-e helyett  véletlenül csak április 22-én utalta az összeget a letéti számlámra. Ezért az építtető cég késedelmi kamatot számolt fel erre a 28 napra és csak ennek a kifizetésével adta át a lakást. Mivel ez nem az én hibámból történt szeretném ha a bank kifizetné az okozott kárt, azonban be kellene nyújtanom valamilyen iratot arról, hogy tőlem ezt ugyebár követelték. Átvételi elismervényem van tőlük, hogy késedelmi kamatra átvettek tőlem x Ft-ot. Az építtető cég azonban csak egy nyugtát akar kiállítani, mivel erről nem tud számlát adni, a könyvelőjük szerint. Mit kérjek tőlük?! Szerintem a nyugta nem elég, továbbá nekik kamatadót is fizetniük kellene szerintem, mert ha ez a pénz márc.25-től április 22-ig a letéti számlán csücsül akkor a kamatból biztosan levon a bank 25%-ot nem?

Mit kérjek az építtető cégtől, hogy biztosan ne tudják eltusolni az ügyet és megkapjam a banktól a kifizetett összeget?  

 

drimba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Lakáshitel késedelmi kamat számlázása banki hiba

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szomb. máj. 30, 2009 10:43 am

Természetesen a cég köteles neked egy áfa mentes számlát kiállítani a késedelmi kamatról....és ezt nem kellett volna kérned. Szerintem csak arra hivatkoznak, hogy a könyvelő azt mondta, véleményem, hogy a kollégák közül senki nem mondaná azt a cégének, hogy erről nem állíthat ki számlát.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Lakáshitel késedelmi kamat számlázása banki hiba

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. jún. 03, 2009 5:29 am

Szia!

Velem is történt hasonló. A bank (MKB) az ő hibájából pár nappal később utalta az apehnak az áfát és én írtam a banknak egy levelet, melyben kértem, hogy térítse meg nekem az így keletkezett késedelmi pótlékot. Kiszámítottam pontosan, hogy az apeh mennyit fog nekem ezért felszámítani majd októberben. Kb.: egy hét múlva megjelent jóváírásként az összeg, pedig ez márciusban volt. Te is a bankkal egyezkedjél, mert ez az ő saruk. El kell, hogy fogadják a kivitelező nyugtáját/igazolását is. Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég