Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vitorlás hajó vétele kft-be

Számvitel

Vitorlás hajó vétele kft-be

HozzászólásSzerző: Niki80 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy Kft-m, akinek az ügyvezetője azzal a kérdéssel állt elő, hogy Ő szeretne a cégébe vitorlás hajót venni magánszemélytől. Jól tudom, ha cég nem a vállalkozás során közvetlen részvevő járműként használja, akkor az tao növelő tétel. Ki mit tud ezzel kapcsolatban?

Köszi Niki80
Niki80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vitorlás hajó vétele kft-be

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. máj. 20, 2009 3:18 am

Szia!

Hát bizony, szerintem sem célszerű ilyen dolgot kft nevére venni. Nem csak a vétel, de a vele kapcsolatos összes költség nem elszámolhatónak számít.

Egy-két éve olvastam egy bírósági ügyet, ahol a kft még arra is ügyelt, hogy a tevékenységi körébe felvegyen a vitorlás használatával kapcsolatos tevékenységet, mégis megbukott. Mert költségek voltak, de bevételt nem. És apeh még azt is kikotorta, hogy a hajó vízen volt - tehát használták. (Mert ezeket nyilvántartják a Balatonon.)

Szóval csínján az ilyen luxus dolgokkal.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vitorlás hajó vétele kft-be

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. máj. 20, 2009 4:24 am

Az Adó ellenőrzés szaklap hasonló esetet tárt fel, ez teljesen szabálytalan. Nem ajánlom a Kft könyvelésébe még adóalap növelőként sem. Arról nem is beszélve, hogy miből vette. Ha van a magánszemélynek rá fedezete akkor oké, de elindíthat egy vagyonosodási vizsgálatot is !

Üdv: K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Vitorlás hajó vétele kft-be

HozzászólásSzerző: Niki80 » pén. máj. 22, 2009 4:21 am

Köszönöm a gyors választ

 

Niki80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég