Adófórum

Adózási és számviteli információk

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

Számvitel

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

S.O.S !! Muü.perben mfokon a mérlegkészítésig  rész-döntés született,
("Természetesen" 1 napja kaptam meg az anyagot, ezt is csak úgy,hogy véletlenül meghallottam,hogy döntés született)  
a jogellenesen megszüntetett mviszony 2009.04.01-vel szűnik meg.
Az 1 fok-ra utalta vissza a bíróság a mbér,szab.mváltás,étk,hj,uti.ktg, igény elbírálását.
Jól gondolom-e, hogy a 2008-ra jutó mbérét az időbeli elhatárolásba könyvelnem kell (T54..-K48..), akkor is, ha ebből vmennyit utóbb majd nem kell mfizetni?
Elhatárolásba tehetem-e a 29%,MAJ.3%,EHO tételes,szakkhj1,5%,.....vagy ezekre céltartalék?
Mi is ilyenkor még a teendő(Várható ktg-ek még:per, illeték,ügyvédi,természetbeni juttatás pénzbeli megváltása,stb.)?
09T1041-mikor?
Önellenőrzések az 1 fok döntése után?
Légyszi szegítsetek!!!!
Jól szeretném csinálni, de teljesen elbizonytalanodtam.
Előre is köszönöm:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. máj. 20, 2009 11:42 am

Sziasztok!
Légyszi szegítsetek!!!!
Tudom,hogy most és mindig ezer a teher(Áfa,09Ny,0853,stb..).
De azt gondoltam, hogy talán valakinek volt ilyen este.
Nem akarom elrontani,így is már 5x dolgoztam át a mérleget.
Köszi:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 20, 2009 12:12 pm

Szia Icus!

A 2008-ra jutó bérét, közterheit sztem elhatárolásba teheted, majd önellenőrzöd, ha mégsem annyit ítélnek meg.

A többi várható költség, kötelezettség fedezetére pedig a céltartalék képzése lehet a megoldás. A 1041-es kérdésében nem vagyok biztos, de szerintem 04.01. a megszűnés, ezt kell beadni, mert már csak az igény elbírálása nem zárult le.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. máj. 20, 2009 12:44 pm

Szia Böbe!
Köszi a gyors válaszodat.
A bérre||járulékokra,én is a max.összeget gondoltam(Vártam,hogy megerősítsetek).
Ezen felül || igény  van benyújtva  az adómentes  étkezési 5eFt/hó, és utazási 7,350Ft/hó-ra 1 évre, illetve a kés.kamatra.
Ha megitélik akkor ez is adó-és járulékköteles lesz.
A májusi adó-újságban van ezzel kapcsolatos cikk, amiben a késedelmi kamatot is egy tekintet alá veszi a mbérrel.
||A többi várható költségekkel van még a gondom,mert a céltartalékot elbírná a cég eredménye,de a könyvvizsgálóm azt mondta, hogy azzal ne foglalkozzak az 2009-es lesz.
Kevesebb Tao.-t kellene fizetni, de gondolom az összeg nagysága miatt utasítja el.
Szerinted fogadjam el, vagy vitázzak vele?
Üdv:
Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 20, 2009 4:48 pm

A számviteli törvény 41.§-a előír céltartalék képzési kötelezettséget. Főleg amiatt, hogy a szükséges fedezet biztosítva legyen, ne fizessék ki osztalékként az adózott eredményből, és esetleg amikor ténylegesen felmerül a kiadás, ne legyen rá fedezet:

41. § (1) Az adózás előtti eredmény terhére céltartalékot kell képezni – a szükséges mértékben – azokra a múltbeli, illetve a folyamatban lévő ügyletekből, szerződésekből származó, harmadik felekkel szembeni fizetési kötelezettségekre [ideértve különösen a jogszabályban meghatározott garanciális kötelezettséget, a függő kötelezettséget, a biztos (jövőbeni) kötelezettséget, a korengedményes nyugdíj, a végkielégítés miatti fizetési kötelezettséget, a környezetvédelmi kötelezettséget], amelyek a mérlegfordulónapon valószínű vagy bizonyos, hogy fennállnak, de összegük vagy esedékességük időpontja még bizonytalan, és azokra a vállalkozó a szükséges fedezetet más módon nem biztosította.

Ezt nem értem, hogyan érted:

"Kevesebb Tao.-t kellene fizetni, de gondolom az összeg nagysága miatt utasítja el. "

 

Ugyanis ezzel a céltartalékkal az adóalapot növelni kell, tehát a tao. nem lesz kevesebb azáltal, hogy céltartalékot képeztél, csak az adózás előtti, ill. az adózott eredmény (ami osztalékként kivehető) lesz kevesebb a céltartalékkal.

Üdv: Böbe

 

 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. máj. 20, 2009 5:24 pm

Sziasztok!

Biztos az, hogy olyan valamit, amiről május közepén szereztek tudomást, be kell tenni a mérlegbe?

Mert szerintem a számviteli politikában kell szabályozni, hogy meddig tart az az időszak, amit még figyelembe veszel. Ez általában következő év február vége.

Ha addig nem szereztél róla tudomást, (esetleg azért, mert ennél későbbi az ítélet, vagy rész-döntés), akkor szerintem nem kell vele foglalkozni.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 20, 2009 6:30 pm

Szia Zsuzsa!

A kérdező azt írta a kérdésében, hogy mérlegkészítésig ismertté vált. Azért foglalkoztunk vele.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. máj. 21, 2009 3:06 am

Ja, hogy csak Ő szerzett róla tudomást pár napja. Így valóban foglalkoznia kell vele, sajnos :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. máj. 21, 2009 8:23 am

Sziasztok!

Bocs hogy csak most tudok válaszolni ,de nem volt internetem!

Sajnos :(((((( ez így van.

Mérlegkészítésig:nálunk 04.30.

Mf.-k Ítélet 2009.04.01, fellebbezésbek helye nincs.

Dolgozhatom át a mérleget.

Böbe! Teljesen igazad van a Tao-val kapcsolatban.

Teljes KO.-val kiütött ez a dolog.

Ezeket határoltam el a passzívban.Remélem nem hagytam ki semmit.

T5411-BbérK/4823
T5611-24%K/4823
T5612-4,5%K/4823
T5611-0,5%K/4823
T562-Eho tételesK/4823
T563-MAJK/4823
T564-SzakkhjK/4823
  

A céltartaléknál a késedelmi kamatot milyen %-kal számoljam?2008.12.31-i Jegybanki+5%-k?

Jól gondolom?

Üdv:Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

S.O.S !! Muü.-i per a mérlegben?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 21, 2009 8:59 am

Szia Icus!

Elhatárolás oké, a kés.kamatot nem írja a bírósági anyag? Sajnos, nem vagyok nagyon otthon a mügyi dolgokban, így nem tudom, hogy ilyen esetben a dolgozónak milyen mértékű kamat jár. De mivel ez úgyis csak egy előzetes kalkuláció+óvatosság, veheted a jegybanki+5%-ot.

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron