Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

Számvitel

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. máj. 18, 2009 5:31 am

Szia pimpa1!

Az ügyfelek kétféle csoportot képeznek.Pl.

1.Délután 4-kor telefon: reggel be kell szaladnom a bankba egy nyers mérleggel- küldje át e-mailen!

2.Nyersmérleget kér a bank, mikorra ígérhetem?

1.20.-án reggel viszem az anyagot, biztos nem lesz befizetendőm, nem lesz gond az áfá-val!

2.10-én ott vagyok az anyaggal,kérem szóljon ha magas a fizetendő, mert több számla nem jött meg a beszállítóktól még, de akkor személyesen utána járok és megsürgetem.

stb..... azt hiszem látszik a különbség az alapszintű infók terén.

Nekem nem probláma, ha okosnak hiszi magát, mert akkor a tévedéseket meg lehet beszélni, de ha valaki azt sem tudja mi a fenéről beszélek,hát azok kezdik a mondandójukat úgy, hogy "a hülye könyvelő"........

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. máj. 18, 2009 5:40 am

Szia, igen, látszik :) De szerintem még van egy csoport. Pl. 01.20. Ma van a határidő???? Tudom, hogy 15x szólt, de be vagyok havazha. Adjon be valamit, majd önellenőrzünk. Nekem ettől belilul a hajam.. Én az okoskodó,fölényeskedő, aki megmondja a feladatomat típusú vállalkozót nem szeretem. Azokat szeretem, akikkel tárgyalni lehet, akinek van ötlete, akiknek nem kell könyörögni számlákért, és felfogja, hogy az Apehban nem hülyék ülnek.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. máj. 18, 2009 5:45 am

ötletet nem a könyvelésre értettem;-)

pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: tom1970 » hétf. máj. 18, 2009 5:56 am

Ilyen típusúak is vannak. Persze.

 

Én is csak két fél év számvitelt hallgattam a közgázon. Az az egy ért vmit a mérnök-közgazdász képzésben.

Amit én nagyon hiányolok, az az, hogy akivel eddig találkoztam, az a könyvelő nem gondolkodott. Ha felmerül egy számára szokatlan dolog /lásd pl. faktoring/, akkor nem gondolja végig, hogy minek mi a következménye. Pl. A faktor folyamatosan levonja faktordíjakat, kamatokat és egyéb költségeket. Erről ún. menesztési értesítőt küld hetente többször is /minden utaláskor/. Emellett hó végén összesítő számlát küld. Sokszor megkérdeztem könyvelőmet, ezt hogyan kezeli. Erre: üljünk le, beszéljük meg stb. Felkönyvelte a számlákat és most is nyitott tartozásként áll, pedig azokat mindig levonta a faktor. 

Bankot hónapokkak később könyvelt. Ha megkérdeztem: le van könyvelve? Válasz: ami nálam van, igen. Vagy egy bank kivételével igen. Vagyis fogalmunk sincs, hogy mi még mivel tartozunk és nekünk mennyivel tartoznak.

A korábbiakhoz pedig csak annyit, ha rendesen lekönyveli a kapott menesztési értesítőket, akkor tudhatnánk, hogy melyik vevővel hogy állunk. És ehhez nem kell külön nyilvánatartás meg ember, hanem csak rendszeres, precíz munka.

 

 

tom1970
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. máj. 18, 2009 6:35 am

"A korábbiakhoz pedig csak annyit, ha rendesen lekönyveli a kapott menesztési értesítőket, akkor tudhatnánk, hogy melyik vevővel hogy állunk. És ehhez nem kell külön nyilvánatartás meg ember, hanem csak rendszeres, precíz munka."

Ez érdekelne,mert ezzel bajban vagyok én is.Ugyanis a szv. törvény szerint az átadott számlákat az egyéb ráf. szemben kell kivezetni.De mivel negatív számlákat az általam ismert faktor cégek nem fogadnak be, a vevőn ott lógnak a mínuszok, a követelések pedig eltűnnek.Amit a faktor fizet azt pedig csak önmagával szemben tudom könyvelni, ergo nem látni a konyvelésben, hogy melyik vevő pénzét utalta.

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. máj. 18, 2009 6:49 am

Igen, Tom. Neked is igazad van, de akkor másik könyvelőt kell keresni. Lehet, hogy tizedjére találod meg a megfelelőt. Egy ismerősömnek nagy cége van,kb 15 éve. Évente 5 könyvelője, mert valaki mindig elb* valamit. Nem piti dolgokat. Nem tud mit csinálni, vált. A múltkor is volt egy látszólag nagytudású könyvelője, aki azt mondta, visszamenőleg rendbe teszi a céget x forintért. Nem folytatom mi lett a vége...
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: tom1970 » hétf. máj. 18, 2009 6:56 am

Mi nem így könyvelünk. Könyvvizsgáló is elfogadja.

Az előleggel szemben 4512-ön hitel jelentkezik, de nézd meg, amit írtam itt a fórumon. Várom a válaszokat.

Szerintem ezzel le lehet kezelni a másodlagos kondicíó tételeit, az előleg visszavonását stb.

311-en a normál vevők, a maradványértékek és az előleg viszavonása miatti helyzetet. 

Én is láttam számviteli leveleket, amelyben azt írták, hogy nincs visszkeresetes faktoring. Talán az elméletnek követnie kellene a gazdasági életben szokásos gyakorlatot. Én úgy kezelném a visszkeresetes faktoringnál az előleg visszavonását /vevő nem fizet/, hogy visszaviszem a 311-re. Az engedményezési szerződés továbbra is fennáll, a pénzt a faktor számlájára kell utalnia a vevőnek, de így legalább látom a vevőkövetelést.

 

 

 

 

 

tom1970
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. máj. 18, 2009 9:32 am

És mindezekért az elvárásokért mennyit fizettél havonta?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. máj. 18, 2009 10:21 am

Kedves Tom!

Mikor mi a férjemmel családi kft-t alapítottunk, elvégeztem a mérlegképes könyvelői tanfolyamot, hogy, mint ügyvezető tudjak erről is valamit. Aztán rájöttem, hogy a könyvelőnk az "apehnak könyvelt", elküldtük és azóta én könyvelek. Az általa könyvelt 2 év 3 hónapnyi vállalkozási idő alatt többmilliós tételekekkel többet fizettünk az apehnak, melyet én önellenőriztem vissza. A havonta leadott könyvelési anyagot csak évvégén (évet követő év májusában adta vissza). Ráadásul, mivel havi áfa-bevallók voltunk, többszöri telefonra, sokszor 20-a után mondta be az utalandó áfa-összeget.Férjem nyilvántartásai, excell táblái alapján kísértük figyelemmel a cég ügyeit, gazdálkodását. Most szó szerint naprakész adatok vannak a cégről, mert mindent ha nem is naponta, de hetente könyvelek és a könyvelőprogramból bármilyen infót szinte azonnal prezentálni tudok. Ég és föld a kettő közötti különbség, mármint mikor még "idegen" könyvelte a céget. Ezzel azonban az is jár, hogy járok tanfolyamokra (a Verzálhoz), előadásokra, folyamatosan képzem magam, tanulok, itt az adófórumon is viszonylag aktívan résztveszek a válaszadásokban, nagyrészt a saját tanulásom miatt (nomeg, hogy segítsek :), ugyhogy főként olyan témákhoz írok, amik nálam is előfordulnak a könyvelésben. De sokszor csak azért nézek el errefele, mert eszembe juttatnak olyan dolgokat a kérdések, melyet talán én is elfelejtettem. A faktorálást már néztem neked a Számvitel a vállalkozások gyakorlatában, az online előfizetett nekem, de nincs benne, meg a fiam közgázos számvitel könyvében, de még nem találtam meg. Rajta vagyok, talán sikerül valami jót hozzászólnom kérdésedhez.

Ezt az egészet nem a többi könyvelő ócsárlása miatt írtam, különösen azért sem, mert akik ezt olvassák nem a rosszak közül valók, sőt nagyon jó könyvelők és sok segítséget kapok válaszaikból itt a fórumon, ezért nagyon hálás vagyok nekik. Csak igazán ebben a formában valósulhat meg elvárásod egy könyvelővel szemben, ha te vagy a cégtulajdonos és egyben a könyvelő is. Csak így tud egy könyvelő maradéktalanul a cégtulajdonos fejével gondolkodni és gazdaságossági, gazdálkodási tanácsokat is nyújtani.

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. máj. 18, 2009 11:27 am

SZV.TV

81. §

(2) Az egyeb raforditasok kozott kell elszamolni:

f) az eredeti kovetelest engedmenyezınel (eladonal) az atruhazott (engedmenyezett)

kovetelesnek a konyv szerinti erteket a koveteles atruhazasakor.

 

Ezt nem kell magyarázni, a könyvvizsgálódnak is ismernie kell!

Éva

 

 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég