Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

Számvitel

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd máj. 19, 2009 3:50 am

"Csak igazán ebben a formában valósulhat meg elvárásod egy könyvelővel szemben, ha te vagy a cégtulajdonos és egyben a könyvelő is. Csak így tud egy könyvelő maradéktalanul a cégtulajdonos fejével gondolkodni és gazdaságossági, gazdálkodási tanácsokat is nyújtani."

 

Lehet, hogy neked sajnálotasoan rossz tapasztalaid voltak, mert a mi szakmánkban is vannak kontárok,  de a többségünk nevében EZT EGYSZERŰEN KIKÉREM MAGUNKNAK! 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd máj. 19, 2009 4:22 am

Csatlakozom szedlacsek válaszához.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd máj. 19, 2009 4:34 am

Kedves Tom1970!

A legnagyobb probléma az, hogy a kedves ügyfelek, a hülye könyvelőt nem mérlegképes végzettségünek tekintik, hanem kereskedelmi-építőipari szakembernek, autókereskedőnek, biztosítósnak, különböző tevékenységek szakhatósági mindentudójának, pályázatfigyelő-író-szakértőnek stb. Mindent tőlünk várnak el, egyszerűen nem értik meg igazán, hogy nekünk mi a feladatunk. "ÉS a hülye könyvelő az ügyfélért mindíg mindent megtesz. Az ügyfélnek nem számít, ha hétvége van, ha este 10 óra, ha éppen szabadságra mész /na ez meg aztán főleg a főbűneid közé tartozik, mi az hogy szabadságra megy a könyvelőm/ mindíg csak a "bocsi de eszembe jutott.....stb.

A másik, elvállaltam egy 500 milliós, tevékenységét tekintve nagyon speciális, céget, kerek 4 hónapomba került mire rendbe hoztam és én is megértettem, mit hogyan, hova, miért stb. Nem győztek hálálkodni, hogy végre rendben van a könyvelésük, a főkönyviből azt látják, amit tudni szeretnének, csak rá kell nézni, és a megfelelő számokat figyelni. Hálából 3 hónap múlva felbontották aszerződésünket, és felvettek egy sokkal "ócsóbb" könyvelőt, mert a tiszta könyvelést csak tovább kell vinni.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd máj. 19, 2009 4:53 am

Én egy oszták-magyar cégcsoporttal jártam így... 5 év alatt levezényeltem nekik 1,5 milliárd beruházást, 2 milliárd árbevételt, pályázatokkal, hitelkérelmekkel, 150 dolgozó bérszámfejtésével... Köztük nem egy csak pár napig volt... 

Minden egyes bizonylatot úgy kellett kikönyörögni...

 

Oszt amikor megvolt a teljes cégcsoportra kiterjedő átfogó ellenőrzés 500 eFt ÁFA-hiány áprilisra, 500 eFt ÁFA többlet május hónapra megállapítással, közölték, hogy nagyon drága a munkám (nem volt havi átlag 100 eFt, mert a "sajátomnak" tekintettem az ügyet, abban bízva, hogy amikor majd beindulnak a beruházások, akkor majd én is jobb szívvel nyújtok be magasabb számlát), minden céghez vettek fel külön embert, átlag havi 200 eFt/cég költséggel (bár, anyag, szgép, szovtver, stb.) Azóta már mindegyik cég legalább az 5. embert fogyasztja, vagy a 3. könyvelő irodánál jár. És fizetnek az APEH-nek, mint a katonatiszt...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 19, 2009 4:55 am

Meg még ügyvédnek is néznek a "Kedves" ügyfelek, mert szerződések megírását/elbírálását (jó-e minden szempontból) is ránk lőcsölik.

Meg a taggyűlési határozatok, jegyzőkönyvek megírását is (lásd éppen a mérlegek kapcsán mostanában), meg környezetvédelmi mindenttudó szakembernek, vámosnak is néznek, és még hosszan sorolhatnám, hogy mi mindent várnak el tőlünk.

Az útnyilvántartásuk vezetéséről már nem is beszélve (mi az, hogy nem tudod megírni, hát látszik a számlán, hol tankoltam!)....

De ha a díjazásunkról van szó... Na, az - bármennyit kérünk is - természetesen felháborítóan sok a "kedves vállalkozóknak, cégtulajdonosoknak"!

Az már ugye szinte említést sem érdemel, hogy általában elvárják, hogy minden díjazás nélkül megcsináljuk az SZJA-bevallásukat (meg még a teljes családét is), mert ugye: "neked ez pillanatok alatt kész van"). A papír, toner, tintapatron, stb. költség persze a mienk lehet :-(((

Erről ennyit.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: tom1970 » kedd máj. 19, 2009 4:55 am

Úgy tűnik ez a téma sokkal inkább foglalkoztat mindenkit, mint a tisztán szakmai kérdések.

Mindenki másképp látja. Én folyamatosan azzal szembesültem, hogy a könyvelőm nem kérdezett, ha vmit nem tudott. Döntött. Aztán utólag látom, hogy mekkora káosz van a könyvelésben. Utólagos visszatérítések /ráfordítás/ a költségek között és fordítva, logisztikai ktg a marketing ktg között, rossz pontozások stb..

Ami kis ideje van rám, az alatt akarja gyorsan összecsapni a melót. Hiába kérem, írja össze a kérdéseit, megválaszolom és utána fogjon neki. Hiába. Nekiesik és egyedül hősies munkával hatalmas káoszt teremt.

Részemről ennyi a témához.

Feladtam hirdetést új könyvelő érdekében, remélem találok normálisat.

Mi a véleményetek mennyiért lehet normális embert találni, aki átlagosan napi 4-6 órát helyben a cégnél dolgozva elvégzi a munkát.

 

 

 

 

 

tom1970
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd máj. 19, 2009 5:08 am

"Mi a véleményetek mennyiért lehet normális embert találni, aki átlagosan napi 4-6 órát helyben a cégnél dolgozva elvégzi a munkát."

 Ha ennyit vársz el tőle, úgy, hogy ki is menjen hozzád naponta(!) akkor szerintem:

1 óra = 10.000 Ft

Napi 50.000 Ft

Heti 250.000 Ft

Havi 1.000.000 Ft

+ számítógép, legális szoftverek,papír, festék, fénymásoló,nyomtató, internet hozzáférés, utazási költség, postaktg, stb.

 + ÁFA

 

Ennyi. Valszeg jobban jársz, ha állandóra veszel fel valakit, aki 8 órában a rendelkezésedre áll.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd máj. 19, 2009 5:11 am

Ja.. gyakorlatilag mindent elvárnak tőlünk, amit egy nagyobb cégnél akár 20-30 ember végez... De amikor közlöm vele, hogy nekem az időm a legdrágább, akkor csak néz mint a borjú a kapura, és közli, hogy "De hiszen Te csak a gombokat nyomogatod."

 

Olyankor szoktam ráborítani az asztalt és qrvára nem érdekel, ha egy ilyen elmegy....

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd máj. 19, 2009 5:35 am

Inkább meséld el neki az autószerelős vicc változatát.

(Ha valaki nem ismerné az eredeti viccet: pasi elviszi az autót a szerelőhöz, mondván: valami kopog benne  (vagy bármi más hiba). Szerelő meghallgatja, ráüt egyet a kalapáccsal. Hiba megszűnik. 

Mennyit fizetek? - kérdi a pasi. 

Harmincötezeret - mondja a szerelő

Harmincötezret egy kalapácsütésért? - hüledezik a pasi.

Nem. a kalapácsütés az ezer-ötszáz forint, az pedig, hogy tudtam, hova kell ütni, az harmincháromezer-ötszáz. )

Úgyhogy mondhatod Te is: a gombnyomogatás az háromszáz forint, a többi meg azért van, mert tudod , hogy melyik gombot kell megnyomni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ha link a könyvelő, mit tehetünk?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 19, 2009 5:46 am

Ez nagyon jóóóóóóóó :-)))))))
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron