Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átértékelés könyvelése

Számvitel

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy elkészítettem a saját cégem devizás tételeinek az átértékelését. Nagyon magas az összeg, sajnos könyvelendő tétel.

Le kell-e könyvelnem a teljes futamidőre vonatkozó átértékelés összegét, vagy megoszthatom, hogy csak a rövidlejáratú kötelezettségekre könyvelem le. Ha mindre le kell könyvelnem, akkor veszteséges lesz a cég, amit nem nagyon szeretnék.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv Babu

 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. máj. 04, 2009 11:12 am

Szia Babu!

A számviteli tv. 60. §-ában az van, hogy kell, ha az összevont árfolyamnyereség vagy veszteség jelentős. A számviteli politikában van, hogy mi a jelentős (általában a mérlegfőösszeg 2%-a, de te annyit írsz be, amennyit akarsz). Ha semmiképpen nem akarod értékelni, akkor emeld meg a számviteli politikádban a jelentősnek az összegét a kívánt mértékre (hogy alatta legyen). Ennyit tudtam javasolni. Esetleg kimazsolázhatod belőle azokat, amelyek mérlegkészítésig befolytak, illetve kifizetted, azokat kihagyod, de ezt is rögzíteni kell a számviteli politikában. Ez régebben volt szabály, most már úgy tudom, hogy nincsen benne a törvényben. Ezek nélkül meg talán beleférsz a jelentős összeg alá. Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. máj. 04, 2009 11:21 am

Kimaradt: a hosszúlejáratút is le kell könyvelni.
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: reni78 » hétf. máj. 04, 2009 4:39 pm

Szia, én is így jártam, meglepődtünk milyen magas összeg jött ki árfolyamveszteségként, de mi még szerencsére nyereségesek maradtunk. Egyet értek az előttem szólóval, ha a számviteli politikádban leírt határt meghaladja az összevont átértékelési különbözet, akkor kötelező lekönyvelni, és nincs különbség hogy milyen lejáratú, az év végén fennálló tartozásra kell számítani. Mi úgy határoztuk meg, hogy akkor könyveljük ha az árfolyamkülönbözet az eredeti árfolyammal számított bekerülési érték 10%-át meghaladja. Reni
reni78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. máj. 06, 2009 1:17 pm

Nálunk is magas az árfolyamveszteség, le kellett könyvelnem, át is fordultunk veszteségbe. Szerintem akit érintett a forint gyengülése mindenki így járt, csak győzzük átvészelni és fizetni. üdv:tepimail 
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átértékelés könyvelése

HozzászólásSzerző: Babu » szer. máj. 06, 2009 1:31 pm

Az a baj nem mehetek át veszteségbe. Van egy hitelem, ami megköveteli az pozitív eredményt, ráadásul át is alakul a cég. A könyvvizsgálóval konzultálva, én is módosítottam a számviteli politikát. Így nem kellett lekönyvelnem.

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron