Adófórum

Adózási és számviteli információk

Induló egyszemélyes Kft.

Számvitel

Induló egyszemélyes Kft.

HozzászólásSzerző: iza31 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Kedves Fórumozók !


A segítségetekre volna szükségem. Eddig egyéni vállalkozók könyvelését vállaltam, de tegnap megkeresett egy illető, aki egyszemélyes Kft-t alapított 2009.04.17-én Teáor 5610 Éttermi mozgó árusítás (fagyit árul, mozgó kocsiból). A következő gondjaim vannak ezzel kapcsolatban, mivel ez lesz az első Kft-m (bevétel 10M alatt ), így ezt mérlegképes végzettséggel is lehet csinálni (ez megvan).


1. Tudom, hogy be kell jelenteni a 09T201T nyomtatványon 15 napon belül az APEH felé. A gondom az, hogy ezen a nyomtatványon jelölni kell, hogy ki a tulajdonos.

A cégkivonaton képviseletre jogousult: M. Wagner (német állampolgár), tagok MK Limited, az alapító okiraton a társaság alapítója: MK Limited. Én azt a tájékoztatást kaptam az ügyféltől, hogy a tulajdonos M. Wagner.


  1. A társaság jegyzett tőkéje 500.000 Ft.-, 100.000 Ft.-ot a pénztárba befizet, a fennmaradó összeget 2010.03.15-ig kell megfizetnie. Ebben az esetben mennyit kell lekönyvelni jegyzett tőkeként?

     

  2. Az ügyvezető vezető tisztségviselő, milyen jogviszonyban láthatja el a tevékenységet? A Cégkivonat nem írja, hogy munkaviszony. A jogviszonyt be kell jelenteni a 09T1041-en?

     

  3. A Kft-t lehet-e szüneteltetni a téli hónapokra? Ebben az időszakban bevétele nem lesz.

    Ha nem tudja szünetetetni, van-e fizetési kötelezettsége erre az időszakra? Vagy jobb lenne megszüntetni?

     

  4. Költségeket 5-be lehet-e könyvelni?

     

  5. Mivel kezdő, Áfa bevallásokat negyedévente kell küldeni?

     

  6. Ha nyereséges, akkor 16% társasági adófizetési kötelezettsége lesz? Ha a nyereségből kivesz osztalékot, akkor az osztalék után 25% adót kell fizetni? Ha nem vesz ki osztalékot akkor a 16% adófizetési köt. áll fenn?

     

  7. Pénztárgép használata kötelező-e ?


Aki jártas a témában kérem szépen segítsen.

Köszönöm



     


iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Induló egyszemélyes Kft.

HozzászólásSzerző: mátéedit » pén. ápr. 24, 2009 10:04 am

Szia!

Válaszoloka azokra a kérdéseidre, amire tudok.

APEH felé a tulajdonosokat kell bejelenteni. Tulajdonosok pedig azok, aik a társasági szerződésben szerepelnek, mint tagok.

A jegyzett tőkét a cég bejegyzése napjával könyveled. T 332 jegyzett, de még be nem fiz.tőke - K 411 jegyzett tőke 500 e Ft. Mikor befizetik a tagok, a befizetés összegét T 38 - K 332 könyveled.

Ügyvezető a PTK szerint megbízási viszonyban, vagy munkaviszonyban lehet. Erre szerződést kell kötni. A tagok személyes közreműködését vizsgálni kell a tb. törvény szerint.

Szüneteltetni nem lehet Kft-t, ha nincs bevétele és költsége, a nullás bevallásokat is be kell adni.

Igen, negyedéves áfás.

Nyereség adója 16% társasági adó, 4 % különadó.

Az osztalék 25 % szja-s, de lehet, hogy 14 % ehot is kell fizetni. Ez attól függ,hogy a magánszemély után a foglalkoztatók által fizetett egészségbizt. járulék éves összege eléri-e a 450.000 Ft-ot. Ha nem éri el, akkor van 14 % eho. De ezt is csak a 450.000 Ft felső határig kell fizetni.

Költségeket lehet 5-ösbe könyvelni, de attól függ milyen költség. Lehetnek 8-asba könyvelendő költségek is. Például pénzügyi kamat, vagy iparűzési adó, stb.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Induló egyszemélyes Kft.

HozzászólásSzerző: iza31 » pén. ápr. 24, 2009 10:38 am

Szia Edit !

Köszi a válaszodat. Közben én is kutattam egy kicsit ezekkel a témákkal kapcsolatban. A Tulajdonos egy külföldi cég. Alapító okiratban társaság alapítója XY cég.

A jegyzett tőke Ok.

Az ügyvezetővel kapcsolatban a következőt találtam: 

Egyszemélyes KFT-ben a Kft tulajdonosa csak tagi jogviszonyba lehet biztosított, mert a munkáltatói feladatokat senki nem tudja rajta kívül "gyarkorolni". 

Gt. 22.§ (3) A vezető tisztséget - ha a társasági szerződés eltérően nem rendelkezik - nem láthatja el munkaviszonyban az egyszemélyes gazdasági társaság tagja, illetve a közkereseti és a betéti társaság üzletvezetésre egyedül jogosult tagja. Amennyiben az egyszemélyes kft. tagja látja el az ügyvezetői feladatokat, úgy kizárólag társas vállalkozóként lehet biztosított.

Ezt itt találtam a fórumon, de már teljesen belekeveredtem.

A cégkivonaton tag a külföldi cég, képviselő a külföldi állampolgár. A törvény azt írja, hogy nem láthatja el munkavisz-ban az 1 szem.gazd.társ.tagja, a kft. tulajdonosa csak tagi jogviszonyban lehet biztosított.

Arra még tudnál nekem esetleg válaszolni, hogy mozgó árusnak be kell-e jelentkezni iparűzési adó, ill. kommunális adó alá?

Köszi

Iza

 

 

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég