Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

Számvitel

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: Eaglet » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A 2007 évi mérlegben a tagi kölcsön végleges átadásra került a cég részére. A tagok meggondolták magukat és ezt szeretnék módosítani, mivel valamilyen banki hitel vehető fel, ha a cégnek van tagi kölcsöne. Hogyan lehet szabályszerüen eljárni, önreviziózni hogy a 2008 évi mérlegben az elengedés előtti állapot szerepeljen és az adóbevallást is módosítani kell értelemszerüen. 
Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 22, 2009 5:53 pm

Szia!

Az a helyzet, hogy egy gazdasági döntést nem lehet önrevíziózni. Feltételezem, hogy a könyvelés alapja valamiféle megállapodás volt a társaság és a tagok között. Azt utólag megváltoztatni és a mérleget, bevallásokat hozzáigazítani - hát finoman szólva: "hmmmm!"

De minden könyvelőnek lelke rajta - meg "egyebek".

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. ápr. 22, 2009 6:18 pm

Sziasztok!  Én is ezen agyaltam... mit írnának az önrevíziós feljegyzésbe:  kiderült, hogy hamis volt a tagok lemondó nyilatkozata, mikor a tagi kölcsön követelésüket elengedték,  vagy a könyvelő alapbizonylat nélkül könyvelt be ilyen gazdasági eseményt, ami nem felel meg a valóságnak, vagy mit?  Ráadásul a mérleget leltárral is alá kell támasztani, a tagok felé fennálló kötelezettségeket is leltározni kellett... a taggyülés elfogadta a 2007-es beszámolót...    A társasági adót önellenőrzésének is vannak feltételei, egy utólagos meggondolás miatt szerintem nem lehet önellenőrizni..,

Te magad írod, hogy "véglegesen" elengedték, az is igaz, hogy ideiglenesen nem lehet elengedni, mert vagy lemondtam a követelésemről, vagy nem.

Én abba nem mennék bele, hogy visszakönyveljek az eredeti, beszámolóval lezárt év könyvelésébe,  aztán meg a 2008-as nyitóba...  Ha pedig, mint feltárt jelentős hiba számolódna el, mi lenne a hiba, meg az alapbizonylata.... Azt nevezhetem hibának, hogy 2007-ben bekönyveltem rendkívüli árbevételt a hitelező tag követelésről lemondó/elengedő nyilatkozata alapján, ami ott van a könyvelésben alapbizonylatként, aztán meg 2008-ban mit mondanék az a gazdasági esemény, miért nem volt gazdasági esemény... azt nem lehet mondani, hogy a hitelező meggondolta magát egy év múlva..    Nem tudom milyen hitelt adnak azért cégnek, ha már van fennálló tartozása a tagok felé.....  tételezzük fel, hogy visszacsináljátok, aztán még sem adnak hitelt, akkor a tagok megint meggondolják magukat és visszacsináltatják?

Hát nem tudok neked segíteni. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: Eaglet » csüt. ápr. 23, 2009 3:12 am

Esetleg valamennyit visszavenni az is megoldás lenne. Lényeg hogy a megoldásnak hófehérnek kell lenni...
Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. ápr. 23, 2009 7:17 am

Ha az alapbizonyatot, a 2007-ben könyvelési bizonylatként figyelembe vett lemondó/elengedő nyilatkozatot átmásítanák más, valamilyen kisebb összegre és azt mondanák, hogy a könyvelő elnézte a bizonylaton szereplő összeget, rossz számot rögzített be, amit nem vettek észre... de a leltározásnál sem vették észre??  A taggyűlésen sem vették észre a tagok, hogy nem is annyi a fenn álló kölcsön követelésük?  ... Erre az eljárásra sok mindent lehetne mondani, de azt, hogy köze lenne a hófehérséghez, na azt azért nem igazán. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön 2007 év módosítása

HozzászólásSzerző: Eaglet » csüt. ápr. 23, 2009 11:47 am

Ilyen elnézős nem jó.
Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég