Adófórum

Adózási és számviteli információk

Részletfizetés 10 hónapra

Számvitel

Részletfizetés 10 hónapra

HozzászólásSzerző: birojani » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

T. Fórumozók!

A következő kérdésben kérném a segítségeteket:

Adott egy Bt., tetőszigeteléssel foglalkozik. Egy társasház tetejét szeretnék szigetelni, de a háznak nincsen egyben meg a pénze a munkára. Úgy szeretnék a szerződést megcsinálni, hogy pl br. 1 MFt a végösszeg, ebből a munka végeztével kifizetnek 400 eFt-ot, a maradékot 10 havi részletben fizetnék ki (havi 60 eFt-ot). Lehet-e ilyet csinálni? Azt mondta az ügyfelemnek egyik "ismerőse", hogy az APEH 3 alkalomnál nagyobb részletfizetést nem enged, mert az már pénzügyi szolgáltatásnak számít. Amennyiben mégis lehet, hogyan állítsuk ki a számlát? (egyben az 1 MFt-ról, vagy a részletekről külön-külön).

 

Köszönöm a segítségeteket!

 

birojani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Részletfizetés 10 hónapra

HozzászólásSzerző: Timci » pén. ápr. 17, 2009 9:35 am

Szia,

Én nem tudom az "ismerős" honnan vette ezt, én ilyenről nem tudok. Egy mobilszolgáltatónak is részletekben fizetem a céges mobilok árát (általában 12 havi részletekben) és mégsem pü.szolg-ként számláz, hanem a tevékenységének megfelelő jogcímen, úgyhogy azt javaslom ne aggódj, nyugodtan menj bele a részletfizetésbe, csak ezt megfelelően dokumentáld.

Első és legfontosabb, hogy már a szerződésben rögzíteni kell, hogy mikor lesz a munka befejezve, pontos dátummal, kössetek ki teljesítésigazolást (>>> az esetleges késöbbi jogi vitáknál döntő lehet!!!), amit mindkét félnek alá kell írni, valamint rögzítsétek, hogy a munka végeztével mennyit fog fizetni számla alapján x napon belül, azután a többi részlet pontos fizetési határidőhöz kötve (mikor mennyit kell fizetni).
A számlát a teljes díjról állítod ki, annak pénzügyi teljesítése pedig a szerződés alapján részletekben történik. Ezt hívja az ÁFA tv. részletre vételnek.

Abban az esetben, ha a szerződést úgy kötnétek, hogy teljesítési fázisokat határoztok meg, akkor egy egy munkafázis elvégzése után a teljesítési igazolás alapján csak az adott részletet kellene kifizetniük. A köv. fázis után a köv.részletet. Ez a részteljesítés. De erre más szerződést kell írni, olyat, ami rögzíti a teljesítési határidőket - fázisokat és a hozzájuk kapcsolódó részletfizetéseket. Ekkor csak az adott részletek kell számlázni.

A számlázás a szerződéshez kötődik, ez a lényeg, ezért fontos, hogy eleve jó legyen a szerződés.

Remélem segítettem,

Üdv: Timci

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég