Adófórum

Adózási és számviteli információk

cégautóadó demo autókra

Számvitel

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: csedit007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Bár sejtem a válaszokat, mégis kérdezem: szerintetek is kell a demo autók után is cégautó adót fizetnünk? Ezek az autók forgalomba helyezett, rendszámmal ellátott autók, amelyek a szalonban állnak, és kb. 2-3-4 hónapig van az autókereskedés tulajdonában. A rendszám azért kell, hogy a vevők ki tudják próbálni, ha úgy hozza kedvük, de végül is el szeretném őket adni, nem tárgyi eszközként tartom nyilván. ????

Előre is köszönöm a válaszokat

Edit

csedit007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd ápr. 14, 2009 4:24 pm

Szia Edit!

Ha az adott hónapban bármilyen kölséget elszámolsz rá, akkor kell. Ha nem veszitek ezeket tárgyi eszközre, nincs écs, nem vesztek hozzá üzemanyagot, nem fizettek utána gépjárműadót, csak ott állnak, mint áruk, akkor én elképzelhetőnek tartom, hogy nincs utánuk cégautó adó. De mivel azt írod, hogy forgalomba vannak helyezve, és fel vannak rendszámozva, így nyilván kell utánuk számolni a cégautó adót.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: biarnei » szer. ápr. 15, 2009 2:59 am

sziasztok! Szerintem nem kell fizetni utánuk cégautóadót, mert továbbértékesítési céllal van a kereskedésben. Készleten van nyilvántartva, nem tárgyi eszközként. Tudom, itt költség is keletkezik (forgalomba helyezés, biztosítás), de ez rátelhető a vevőre a vételárban.  Üdv Biarnei
biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: polak » szer. ápr. 15, 2009 3:06 am

Szia!

Szerintem meg kell utána fizetni cégautó adót mivel gépjármű adót és szerintem biztosítást is fizettek rá.

Legalábbis mi így csináljuk.

polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. ápr. 15, 2009 3:22 am

Sziasztok!

Igaza lehet Biarneinak, az adómentességek között felsorolja: a személygépkocsi kereskedelemmel üzletszerűen foglalkozó vállalkozás továbbértékesítési céllal beszerzett személygépkocsiját. Ezek a mentességek szerintem akkor is élnek, ha elszámolnak költséget az autóra. Úgyhogy most változtatok az 1. válaszban írt álláspontomon.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. ápr. 15, 2009 3:52 am

Sziasztok!

Én dolgoztam márkakereskedésben, és "volt szerencsém" egy komplex ellenőrzéshez. 

A tesztautókkal kapcsolatban azt nézték meg, hogy a főimportőrrel kötött keretszerződésben szerepel-e az, hogy ezek az autók is továbbértékesítési célt szolgálnak? Sajnos nálunk nem volt benne, ezért meg is nyestek bennünket, áfából kifolyólag. Hiába hivatkoztunk mindenre: hogy készletek között szerepel, hogy tényleg el lesznek adva X hónap után. Hiába. Mivel a szerződésben nem volt ilyen kitétel, nem fogadtál el.

Szerintem Ti is nézzétek meg ezt a szerződést, és ha kell, módosíttassátok.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: biarnei » szer. ápr. 15, 2009 5:33 am

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

cégautóadó demo autókra

HozzászólásSzerző: judit46 » szer. ápr. 15, 2009 8:59 am

Sziasztok!

Az APEH hírek közt szerepel a cégautóval kapcsolatos szabályok 2009.03.25.

Ezek szerint a személygépkocsi kereskedelemmel üzletszerűen foglalkozók által teszt, illetve demo autóként működtetett személygépkocsik esetében akkor keletkezik cégautó fizetési kötelezettség, ha a személygépkocsi rendszámmal rendelkezik.A cégautó adó alanya a törvény értelmében a személygépkocsi hatósági nyilvántartás szerinti tulajdonosa ( vagyis a forgalmiban szereplő személy ill. cég.) A cégautó fizetési kötelezettség tekintetében nincs jelentősége, hogy a gépkocsit a forgalomból kivonták, a gépjárműadó ( súlyadó ) fizetési kötelezettség szűnik csak meg a kivonás napjával, tehát a cégautó adót fizetni kell, és nem lehet a gépjármű adó összegével csökkenteni. A tesztautók esetében az APEH álláspontja szerint nem valósul meg a továbbértékesítés változatlan formában ( rendszámot kapnak, költséget számolunk el rá , a vevő nem első tulajdonos ) , használjuk próbavezetésre, bemutatókra.  

Üdv.Judit

judit46
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron