Adófórum

Adózási és számviteli információk

járulékok utólagos könyvelése

Számvitel

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: Angyalkáné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Abban szeretnék segítséget kérni, hogyan könyveljem le a korábbi évekből kimaradt nyugdíj és eg.bizt. járulékokat, hogy az APEH folyószámlával egyezzen a könyvelés,
tehát a mérlegben látszódjon a tényleges kötelezettség. Köszönöm szépen a segítséget.
Angyalkáné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd márc. 31, 2009 2:10 pm

Mi az hogy előző évekből kimaradt? 
Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: l.nora » kedd márc. 31, 2009 2:19 pm

Sziasztok !

Én bizony jártam úgy, hogy az előző könyvelő nem adott ki a kezéből semmilyen anyagot. Az apehtől lekért társasági adóbevallás mérlegre vonatkozó adataiból indultam el. Mondanom sem kell, hogy  jócskán volt járuléktartozás is. Én ezt az apeh folyószámlakivonatból könyveltem. Tudom, hogy nem a legszabályosabb eljárás, de néha furcsa dolgokat kell megoldani, és az élet nem áll meg.....

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd márc. 31, 2009 2:24 pm

Így van, Nóra, az élet nem áll meg.... már én is tettem ugyanazt.

Én is azt javasolnám, ha nincs más megoldás, hogy az Apeh folyószámláról könyveljen, 86-ra vagy 96-ra, és ha sokat kell költségre könyvelni, akkor adóalapnövelőbe betenném.

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: Angyalkáné » kedd márc. 31, 2009 2:55 pm

Én is arra gondoltam, hogy 86-ra teszem jobb híjján. Utólagos ellenőrzés alapján került APEH folyószámlára. Tehát onnan tudom könyvelni. Nem szeretnék visszamenni korábbi évekbe, sajnos ott már a bizonylatok is erősen hiányosak, ami miatt bírságoltak is. Most indul a felszámolás. Köszönöm a hozzászólásokat.
Angyalkáné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

járulékok utólagos könyvelése

HozzászólásSzerző: tevike » csüt. ápr. 30, 2009 12:01 pm

Szerintem, ez önellenőrzés. Az egyes évek eredményét módosítják a járulékok, a dolgozói levonások pedig lógva maradnak vagy leírod rendkivüli bevételként. Én nem tenném közvetlenül sem a 86-osba, sem a 9-osba.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron