Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gyógyszertár könyvelése

Számvitel

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: Nestha » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segítsen nekem az aki már könyvelt gyógyszertárat, milyen speciális számviteli dolgokra kell odafigyelni.

Leginkább az érdekelne, hogy a napi forgalomban a kimutatásban a készpénzes és bankkártyás vásárlás mellett szerepel a TB támogatás is, ami ugye később érkezik. Ezt árbevételként vagy támogatásként kell egyáltalán könyvelni. Illetve aznapra elő kell írni követelésnek? A magisztrálási díj ugyanígy kérdeses számomra. Ez árbevétel?

Milyen speciális bevallásokat kell adni a gyógyszertárnak az 51-esen kívül?

Nestha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: molnarbrigi1 » kedd márc. 17, 2009 1:12 pm

Szia Nestha!

Mi a TB támogatást csak az OEP által küldött kimutatás alapján könyveljük, ami hetente érkezik. Ez nem biztos, hogy meg fog egyezni a gyógyszertár által adott kimutatással, mivel az OEP ellenőrzi a patika által leadott anyagot és csak a mindenben megfelelő után adja a támogatást. Árbevételként kerül könyvelésre, de a 911 alá van bontva, hogy követhető legyen. A magisztrális díj ugyanúgy árbevétel, a gyógyszer árával együtt kerül könyvelésre.

Az 51-es bevallás is az OEP által küldött dokumentum alapján készül. Benyújtandó még a KSH felé egy halom adatszolgáltatás, illetve a VPOP felé a termékdíj bevallás. Szerintem a te gyógyszertáradnál is használnak valamilyen csomagolóanyagot.

Üdv, Erika

molnarbrigi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: Nestha » szer. márc. 18, 2009 9:07 am

Köszönöm szépen a segítségedet:

Még egy kérdésem lenne. A KSH küld az adatszolgáltatáshoz megfelelő nyomtatványokat ugye?

Az OEP által tényleges kifizetett támogatás és a gyógyszertári kimutatás szerinti különbezettel mi lesz?

Mert hogy ÁFA van rá számolva. 

Nestha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: szalardi » szer. márc. 18, 2009 5:27 pm

Hol lehet találni a gyógyszertár könyvelésére vonatkozó jó kis szakirodalmat?
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: molnarbrigi1 » kedd márc. 24, 2009 9:07 am

A KSH honlapjáról letölthető a bevallás.

Az OEP az adott támogatásnál pontosan kirészletezi (áfa szempontjából is), hogy a gyógyszertár kimutatásából mit és miért nem tud elfogadni. A patika ezután javítja a hibát és a következő időszaki kimutatásában újra feltünteti. Könyvelésre az az összeg kerül, ami a gyógyszertárhoz ténylegesen befolyik. Volt már több ellenőrzésünk is, de eddig ezt az APEH még mindig elfogadta.

Remélem, tudtam segíteni.

molnarbrigi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: kontirlak1 » hétf. aug. 23, 2010 12:32 pm

Olvastam a fenti hozzászólásokat. Nekem még az lenne a kérdésem ti az egészségpénztár kártyával fizetéseket hogyan oldjátok meg??? mert van olyan ami bekerül a rendszerbe és van olyan ami nem gondolok itt az EDI partnerekre??? Ennek a könyvelését hogyan oldjátok meg mert én úgy érzem megbonyolítom a helyzet, de máskép nem látom át az egészet.

A másik gondom az árrés, folyamatosan kutatom hol lehet a hiba , készlet nyilvántartó rendszert (Quadrobyt) használnak és sávosan határozák meg az árrést viszont nem számol átlagot az én átlag árrésem magasabb mint a készlet nyilvátartó program árrése és nem tudom miért. A Rabat-t bele veszítek ????

Lenne még kérdésem de ezek a leg égetőbbek.

 

köszönöm.

kontirlak1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Gyógyszertár könyvelése

HozzászólásSzerző: kontirlak1 » hétf. aug. 23, 2010 12:32 pm

Olvastam a fenti hozzászólásokat. Nekem még az lenne a kérdésem ti az egészségpénztár kártyával fizetéseket hogyan oldjátok meg??? mert van olyan ami bekerül a rendszerbe és van olyan ami nem gondolok itt az EDI partnerekre??? Ennek a könyvelését hogyan oldjátok meg mert én úgy érzem megbonyolítom a helyzet, de máskép nem látom át az egészet.

A másik gondom az árrés, folyamatosan kutatom hol lehet a hiba , készlet nyilvántartó rendszert (Quadrobyt) használnak és sávosan határozák meg az árrést viszont nem számol átlagot az én átlag árrésem magasabb mint a készlet nyilvátartó program árrése és nem tudom miért. A Rabat-t bele veszítek ????

Lenne még kérdésem de ezek a leg égetőbbek.

 

köszönöm.

kontirlak1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron