Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kaució könyvelése

Számvitel

Kaució könyvelése

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nem tudom hogyan könyveljem le a következő esetet. A cég - amely egy üzlethelységet bérelt több mint tíz éve - másik helységbe költözött, a bérleti szerződése megszünt. Nem maradt tartozása, mindent rendben kifizetett. Egyszer csak a banki kivonaton kaució visszautalás címen jóváírás érkezett. A fizetett kaució nincs a cég könyveiben. Rendkívüli bevételként lekönyvelhetem? Az összeg elég nagy, ennyi év után hogyan tudom lekönyvelni a kaució kifizetését? 

köszönöm tepimail 

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kaució könyvelése

HozzászólásSzerző: vib2 » szer. márc. 04, 2009 10:44 am

Szia!

Ha nem volt  lekönyvelve régen akkor most már csak egyéb bevéltelként lehet könyvelni.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kaució könyvelése

HozzászólásSzerző: vadalma74 » szer. márc. 04, 2009 5:41 pm

Szia,

A számviteli törvény a rendkívüli tételeket felsorolás jelleggel tartalmazza, amik a következők:

  • Növekedésként kell kimutatni:
    • gazdasági társaságba bevitt vagyontárgyak létesítő okiratban meghatározott értéke
    • saját részvény, saját üzletrész bevonásakor azok névértéke
    • jegyzett tőkén felüli vagyon terhére kibocsátott részvények ellenében elengedett hiteltartozás összege
    • elengedett, illetve elévült kötelezettség összege, ha nem kapcsolódott hozzá eszközbeszerzés
  • Halasztott bevételként időben el kell határolni:
    • elengedett kötelezettség értékét, ha beszerzett eszköz kapcsolódik
    • fejlesztési célra, visszafizetési kötelezettség nélkül kapott, pénzügyileg rendezett támogatás, véglegesen átvett pénzeszköz értékét
    • térítés nélkül átvett, ajándékként, hagyatékként kapott, többletként fellelt eszközök értékét
    • átvállalt kötelezettség értékét, ha az eszközbeszerzéshez kapcsolódik

 Mivel ezek között nem szerepel, ezért csak egyéb bevételként könyvelheted le.

 

Üdv.

Andi

vadalma74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron