Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

Számvitel

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: esther1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nissan Navara (pick up), tömege: 2211 kg, forgalmi szerint (N1) tehergépkocsi, 5 főre vizsgáztatva. A cégautó adó szempontjából tehergépkocsinak v. személygépkocsinak számít?

Köszönöm a segítséget!

Eszter

esther1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: konnektor1 » kedd márc. 03, 2009 7:07 am

Szia Eszter!

Nézegettem én is a törvényeket, hát ember legyen a talpán aki megmondja, hogy most mivan! Véleményem szerint mivel a forgalmiban tehergépkocsi van írva, így nem cégautó adó köteles. akkor nézném meg az szja törvény alapján, ha  a forgalmiban is szgk lenne! Figyelni kell az áfára is VTSZ alapján: 8703-as nem levonható ,de a 8704-es már levonható áfás!

De én is kíváncsi lennék más véleményére!

Üdv: 

Rudi

konnektor1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: linda26 » kedd márc. 03, 2009 7:47 am

Sziasztok!

Nekem ezt úgy magyarázták el, hogy először azt kell megnézni, platós-e az autó vagy sem. Platós-tgk. Ha nem platós, akkor a következő szempont az ülések száma: ha max 3 fő és nincs bővítési lehetőség, akkor tgk. 

Én is várom a véleményeket, mi egy könyvelőirodában évek óta ezzel a módszerrel dolgozunk.

 

Üdv: Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: esther1 » kedd márc. 03, 2009 8:19 am

Sziasztok!

Az alábbi írást találtam.

Értelmezné valaki, mert akkor most már igazán nem értem , hogy mi van.

 

A cégautó adótörvény a személygépkocsi fogalmaként a személyi jövedelemadóban már korábban rögzített meghatározást veszi át.

E szerint személygépkocsi az a jármű amely:

* vegyes használatú, 2500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű,

* raktere ugyan gyárilag lett úgy kialakítva, de lehetőség van annak visszaalakítására,

* négy, illetve három gumiabroncskerékkel felszerelt,

* a vezetővel együtt legfeljebb nyolc felnőtt személy szállítására alkalmas,

* benzin-, dízel-, elektromos-, gázüzemű, továbbá a versenyautó, az önjáró lakóautó.

Több esetben találkozni olyan SZJA törvény szerint személygépkocsinak minősülő járművel, amelynek forgalmi engedélyébe tehergépkocsi minősítés van bejegyezve. A cégautó adótörvény egyértelműen szabályoz, azt a járművet tekinti személygépkocsinak, amelyet a fenti SZJA törvényben leírtak meghatároznak. Másodlagosnak tekinti a forgalmi okmányban foglaltakat.

Vigyázni kell az általános vélekedés szerint tehergépkocsinak tekinthető járművek cégadóban történő megítélésénél, ugyanis például hiába kétszemélyes teherszállításra alkalmas járművet kíván venni a vállalkozás, ha annak megengedett össztömege nem haladja meg a 2500 kg-ot, cégautóadót kell fizetni utána.

esther1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd márc. 03, 2009 8:37 am

Szia,

 

Azt kellene tudni, hogy a 2211 kg. a (G saját tömeg) ?  vagy F1 együttes tömeg?

Jelen esetben ez dönti el, hogy SZJA szempontjából szgk. vagy tgk. 

"* vegyes használatú, 2500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű,"

tehát amennyiben az együttes tömege kevesebb mint 2500 kg. akkor szgk. SZJA, cégautóadó szempontjából.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: esther1 » kedd márc. 03, 2009 8:43 am

2211 kg a saját tömege, az együttes tömege 3210 kg.

Ez most azt jelenti, hogy cégautóadó köteles? És Linda megközelítése nem érvényes rá? Platós v. nem platós?

esther1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd márc. 03, 2009 8:46 am

Mivel az együttes tömege 3210 kg, tehát a 2500 kg-ot meghaladja, így SZJA szempontjából IS tehergépkocsi, így NEM kell cégautó adót fizetni.

A 4-es bejegyzésemben Is ezt írtam.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: esther1 » kedd márc. 03, 2009 8:52 am

Elnézést! Túlkevertem magam, már látom. Az együttes tömeg számít nem amit én néztem az önsúly.

Köszönöm.

esther1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: biarnei » kedd márc. 03, 2009 8:54 am

Szia! A mi társaságunk is most vett egy ilyen gépkocsit. Mivel az együttes tömege meghaladja a 2500 kg-ot nem kell utána cégautó adót fizetni.! Nem szgk. a Szja szerint sem! Én a cégautó adó meghatározásakor  az együttes tömeget figyelem!!

Más kérdés a  2 személy szállítására alkalmas, 2500 együttes tömeg alatti pl. Renault thg. esetén.

Hát igen, ahány adónem annyiféle meghatározást kell figyelni. Ez esetben csak a SZJA meghatározása az irányadó!!

Üdv:Biárné

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépkocsi vagy személygépkocsi

HozzászólásSzerző: Siposné » kedd márc. 03, 2009 8:54 am

Sziasztok

 Az APEH honlapján találtam a cégautóadóval kapcsolatban:

http://www.apeh.hu/data/cms93928/31._szamu_fuzet.pdf

A 2500 kg-ot meghaladó együttes tömegű vegyes használatú tehergépjárművek nem számítanak személygépkocsinak, szja, cégautó szempontjából.

Rudi által említett VTSZ számokkal kapcsolatban  kérdezném: magánszemélytől vásárolt gk. VTSZ számát hol lehet megszerezni, hogy tudjam áfa ügyileg hova sorolandó (Márkakereskedés nem adja meg) 

Üdv. Teri

Siposné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 21 vendég