Adófórum

Adózási és számviteli információk

saját gépjármű használata

Számvitel

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: neblagnes » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 A kérdésem a következő lenne.

Útnyilvántartás alapján egy kft személyesen közreműködő tagja a cég székhelye (ami egyben a tag lakóhelye is) és boltja (külön város) közötti távolságra elszámolhat-e saját gépjárműhasználatot az Apeh üa. ár és a fogy. norma || a 9 Ft/km-rel számolva?

Ha igen, akkor utólag a 2008. évi használat kifizethető-e 2009-ben egyösszegben? Elszámolása, bevallása hogyan történik?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ági

neblagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: Bertalan » szomb. feb. 21, 2009 12:52 pm

Szia Ági!

 

Ha beütöd a keresőbe a saját gépkocsi használatot, már láthatod, hogy többször téma volt itt a fórumon. De amit találtam, és rád is vonatkozhat:

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/8874?wa=RSS22F0807

Szerintem 2008.évre elszámolható egyösszegben, ha kellő papirokkal lesz lefedve, és könyveléskor el kell határolni, mert tavalyra vonatkozik, de idén számolod el.

 

Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. feb. 23, 2009 2:48 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: neblagnes » kedd feb. 24, 2009 6:57 am

Kedves Olga és Bertalan!

Köszönöm válaszaitokat. Még egy kis megerősítésre lenne szükségem az előbbiekkel kapcsolatban. Mint írtam a cég székhelye (egyben a tulajdonos lakhelye is) és boltja közti mindennapos oda-vissza útról van szó. Nem minősül ez olyannak, mint a munkába járás, ahol csak 9 ft/km számolható el? Vagy személyes közreműködés esetén nem értelmezhető ez? (Remélem nem)

Még egy kérdés: a személyesen közreműködő tagnak, ha a jogszabály szerint elszámolható mértékű ktg.térítést kapja, kell külön nyilatkozatot tennie a "kifizetőtől származó bevétel adóelőlegének megállapításához"? (A tag a társaságban a min.bér után fizeti járulékait, ill. annak nettóját veszi ki, plusz ezt a jogszabály alapján elszámolható mértékű ktg.térítést venné ki). Ha jól értelmezem a nyilatkozatot, talán a 6-os pontot kell beikszelnie, de a ktg.térítésre vonatkozóan nem tudom, hogy kell-e valamit jelölnie. Talán az 1/c-hez be kell írnia amit fog kapni? De hát honnan tudja, mennyit fog kapni?

Felmerült bennem még egy kérdés, most, hogy elolvastam ezt az adóelőleg levonásra vonatkozó nyilatkozatot. A 6-os pont azt írja, hogy a személyes közreműködésre járó bevételból az adóelőleg a munkáltatóra vonatkozó szabályok szerint állapítható meg. Ez azt is jelentené, hogy adójóváírást lehet érvényesíteni személyes közreműködés esetén? Én eddig úgy tudtam, hogy nem. De volt már olyan, aki azt mondta, hogy igen. Szóval mi az igazság?

Előre is köszi az infókat.

Ági

neblagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd feb. 24, 2009 8:09 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: Bertalan » kedd feb. 24, 2009 8:17 am

Szia Ági!

 

 Apeh oldal, kérdés-válaszok között:

15. kérdés: Egy gazdasági társaság tagja vagyok, ahol a személyes közreműködésem ellenértékeként rendszeres havi jövedelmet kapok. Szeretném tudni, hogy ez után a jövedelmem után megillet-e az adójóváírás?

Az adójóváírás csak azoknak a magánszemélyeknek jár, akik bérjövedelemmel is rendelkeznek. A bérjövedelmek körébe nem tartozik bele a társaság tagjának személyes közreműködése ellenében kifizetett összevonás alá eső jövedelme, ezért erre tekintettel adójóváírás sem illeti meg.

 

Bertalan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: neblagnes » kedd feb. 24, 2009 11:57 am

Köszönöm a segítségeteket. Szép napot!

Ági

neblagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

saját gépjármű használata

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd feb. 24, 2009 12:05 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég